Novinka:Syrská vojska v Idlibu odrazila útok teroristů
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 10 srpen 2019 - 09:12:14

Ruské Centrum pro usmíření znesvářených stran v Sýrii informovalo, že vládním vojskům se podařilo odrazit útok teroristů, ke kterému došlo nedaleko Abu Dali. Novináře o útoku informoval generálmajor Alexej Bakin.

Ředitel Centra pro usmíření znesvářených stran v Sýrii generálmajor Alexej Bakin oznámil, že útok byl zahájen v 6:05. Na následky ostřelování a odvrácení útoku teroristů zemřelo deset syrských vojáků, dalších 21 vojenských příslušníků bylo zraněno.

„Vládním vojskům se podařilo odrazit útok teroristů a protiútokem se radikály podařilo zatlačit až za jejich předchozí pozice,“ oznámil generálmajor.

Navíc teroristé raketomety ostřelovali severní části Abu Dali. Na následky tohoto útoku zemřel jeden civilista, další dva byli zraněni. Teroristé poškodili obytné doby a zemědělskou produkci.

Ostřelování teroristů a návrat uprchlíků

Ve zprávě centra je také uvedeno, že v době od 6:00 do 6:20 byly z minometů ostřelovány i pozice vládních vojsk v obcích Achan a Abu Omar.

Centrum také uvádí, že za uplynulých 24 hodin teroristé 30 ostřelovali obce v provinciích Aleppo, Idlib a Latákie.

Nehledě na neustálé boje se do obcí vracejí i uprchlíci. Pracovníci ruského centra zajišťují fungování deseti přechodů, včetně jednoho vzdušného a jednoho námořního, a také nerušené fungování humanitárního koridoru.

Situace v Sýrii

Ozbrojený konflikt v Sýrii probíhá od roku 2011. Na konci roku 2017 bylo vyhlášeno vítězství nad skupinou Islámského státu. Nyní přichází do popředí politické urovnání, obnovení Sýrie a návrat uprchlíků.

Zdroj: https://sptnkne.ws/8UR3
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.25498 )


Vygenerováno za:0.0487 sec,0.0324 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,288B