Novinka:Ruská televize natočila reportáž o skandálu se sochou maršála Koněva na Praze 6, ale starosta Ondřej Kolář zašel ještě dál!
(Kategorie: Z domova)
Napsal tk
Čtvrtek 05 září 2019 - 04:45:38

Ruská televize natočila reportáž o skandálu se sochou maršála Koněva na Praze 6, ale starosta Ondřej Kolář zašel ještě dál! V dnešním rozhovoru pro média nazval maršála “masovým vrahem” a svým chováním se již dostal do hledáčku ruských tajných služeb! Reálně prý hrozí, že socha maršála Koněva bude v noci potichu odmontována z podstavce a odvezena ke sešrotování soukromému podnikateli! Radnice již má několik nabídek, dokonce i ze zahraničí! Starosta se pochlubil, že mají hromadu zájemců!

Ruská televize si konečně začala všímat událostí na Praze 6. Poté, co naše redakce ruské televizi před více jak týdnem poslala informace a materiály o situaci v Praze okolo sochy maršála Ivana Koněva, se konečně v pondělí tento týden objevil v Praze štáb ruské televize a redaktoři z elitního pořadu Vesti natočili reportáž, kterou vám přinášíme nahoře ve videu s integrovanými českými titulky. Reportáž nabízí nejen shrnutí situace, ale i rozhovor s dcerou maršála Koněva a také stanovisko ruského velvyslance v Praze.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/357895205

Ten vyjádřil údiv a podezření nad časovou shodou provokace okolo sochy maršála právě v předvečer 80. výročí zahájení 2. světové války. V reportáži zazněly rozhovory např. s Jiřím Ovčáčkem a Lubomírem Volným. Jedna z aktivistek z pondělní demonstrace u sochy říká, že se přepisují dějiny a školství se snaží měnit české děti. Je skvělé vidět v akci čtenáře a posluchače alternativy. Naše práce má proto smysl, lidé začínají chápat procesy řízení a stejně tak i systém mocenského tenzoru, se kterým lze bojovat jen z kruhu rodiny.

Jenže, situace nadále a neustále dramaticky eskaluje a v redakci začínáme mít pocit, že tohle nemá starosta Ondřej Kolář ze své hlavy, to může být klidně politická iniciativa jeho otce, případně provokační maskírovka na vystrnadění sochy z parku, protože na Praze 6 se proslýchají zvěsti o obrovské korupci na radnici v souvislosti s plánem na realizaci podzemních garáží na místě, kde dnes stojí socha.

V místech, kde se nachází památník, by měly být vjezdy do podzemních patrových garáží, samozřejmě placených, ze kterých by byl poměrně značný vývar. Jenže firma, která by tuto zakázku dostala, by možná měla ještě i jinou úlohu, které se prý mezi radními říká “OO” nebo prostě “Dvoj-óčko”. To je zkratka pro “Oslíčku, otřes se!” a mezi radními se tohle ujalo jako krycí název pro dohodnuté zakázky, ze kterých výherce vysoutěžené zakázky něco odsype stranou.

Místo sochy maršála Koněva vjezd do podzemních garáží “Autogalerie”

Dostali jsme do redakce výbušný materiál, který pochází z jedné pražské developerské firmy, která se točí okolo zakázek v Praze a z toho, co jsme pochopili, této firmě v poslední době něco nevyšlo právě na Praze 6. Materiály studujeme a velice nás tam zarazily plány na developerský projekt řešení nedostatku parkovacích míst v rámci tzv. modrých zón.

V návrhu jsou výkresy a kalkulace na vybudování podzemní galerie pro auta, kde je jeden z vjezdů situován právě v místech dnešního pomníku maršála Koněva. Pokud se ukáže, že Praha 6 opravdu zvažuje nějaký takovýto projekt s účastí soukromého kapitálu, ke kterému město bude muset dát povolení, potom by to bylo logické, proč chtějí sochu odstranit a dělají z toho politické divadlo. Součástí tohoto plánu je totiž odprodej sochy maršála Koněva soukromému majiteli, který ji odkoupí tzv. na materiál, tedy na roztavení v huti, protože bronz je slitina přibližně 85% mědi a zbytek je cín, takže někdo v tom může vidět zisk.

Jenže takový obrovský tlak na odstranění sochy není vytvořen jen kvůli výkupní ceně mědi, ani kvůli ideologické nenávisti vůči maršálovi. Dnes totiž zaznělo něco, co nám v redakci vyrazilo dech. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář v rozhovoru pro Novinky uvedl, že maršál Ivan Koněv je masový vrah. Takové výroky jsou už natolik za hranou, že se o osobu starosty začala zajímat ruská rozvědka. Důvodem je totiž podněcování nenávisti vůči Rusku ze strany starosty, což představuje bezpečnostní hrozbu pro Rusko.

Pokud se jedná o záminku pro výstavbu podzemní autogalerie, tak by to dávalo smysl, ale Rusové tomu nemusí rozumět, mohou to považovat za čistě protiruskou nenávist, která se v poslední době šíří v Evropě díky působení americké státní moci a zahraniční politiky USA, kterou vede jestřáb John Bolton. Ten je autorem výroku, že všechny ruské pomníky v Evropě jsou oslavou tyranie a Rusko nikdy Evropu neosvobodilo, ale naopak dobylo.

Kdo ve skutečnosti stojí za očkováním radnice na Praze 6 proti soše osvoboditele?

Jelikož otec starosty Prahy 6 je bývalý velvyslanec v USA a spolupracovník Evropských hodnot, existuje podezření, že těmito šílenými nápady úkoluje svého nezkušeného syna, aby se tzv. udělal v politice a získal před americkými neocony silné renomé. Jenže, největším problémem Ondřeje Koláře nemusí být lidé, kteří na něj mají vztek a píší mu vulgární emaily, ale může to být přímo někdo z jeho okolí, kdo ho úkoluje touto vysoce nebezpečnou činností, která není ničím jiným než zpravodajskou sabotáží ruských zájmů v žoldu americké státní moci, protože ten rukopis Johna Boltona je ve slovech a výrocích Ondřeje Koláře naprosto zjevně čitelný. Něco se možná ale začíná dít, protože radnice Prahy 6 v noci na dnešek odstranila lešení od pomníku, bylo to provedeno za tmy, že prý socha byla ochráněna antisprejovým nátěrem. Lešení i plachta jsou tudíž pryč.

Jenže dnešní rozhovor pro Novinky opět obsahoval neuvěřitelné útoky na maršála Koněva, výrok o tom, že je masový vrah a výhrůžky o tom, že radnice sochu může prodat, protože zájemců má opravdu hodně. A ti zájemci nejsou jenom ze sběrných surovin a z rodinného zvonařství, ale jsou i z ciziny. S radnicí ale komunikují přes českého prostředníka, takže není jisté, jestli o tom radnice vůbec ví, že by socha mohla skončit v Polsku v Muzeu zločinů komunismu ve Varšavě. Podle našich informací je jedním ze zájemců právě nákupčí tohoto muzea. Socha z Prahy by tak stála jako socha hanby v polském hanopisném muzeu, kde se vykládá o Rudé armádě, že Polsko nebylo osvobozeno od nacismu, ale bylo obsazeno okupační armádou.

Plán na odvoz sochy je již na stole, operace proběhne v noci, v pracovní den a pokud možno, až bude chladno

Na radnici na Praze 6 je dokonce již připraven plán na odvoz sochy, pokud bude vydán souhlas a povel radnice. Odvoz proběhne v noci v pracovní den, kdy lidé musí chodit brzy spát, protože vstávají ráno do práce a nepotulují se venku pozdě v noci, bude preferováno chladné počasí a zima, že se někdo nebude potloukat venku v noci a mohl by odstranění pomníku zmařit. Z právního hlediska se Praha 6 o sochu jen stará, má ji v péči, ale není jasné, do jaké míry s ní smí nebo nesmí nakládat. Pokud by byla socha prohlášena za kulturní památku, získala by socha právní a zákonnou ochranu a radnice Prahy 6 by měla svázané ruce, už by nemohla se sochou manipulovat. V zájmu ochrany sochy je potřeba vznést podnět k památkářům, aby soše udělili status kulturní památky, ministerstvo kultury pod vedením Lubomíra Zaorálka se k tomu může postavit čelem a ukázat, na jaké straně Lubo stojí, jestli má odvahu jít proti Johnu Boltonovi a jeho soldatesce z Prahy 6.

Jakmile bude pomník pryč, vyroste na jeho místě podzemní parkoviště, to je prakticky jistota. Angažuje se v tom mnoho lidí, protože pozemek a prostor je to naprosto exkluzivní a v dnešní Praze, kde panuje parkovací krize, je takový prostor doslova k nezaplacení. Parkoviště podle dokumentů, které máme k dispozici, může přijít až na 1 miliardu korun od soukromého investora, v dokumentaci se počítá se 3 až 6 podzemními placenými patry, na každém patře až 1 000 aut. Parkoviště by se nacházelo pod celým náměstím, resp. parkem a mělo by mít celkem 2 vjezdy a výjezdy.

Problém je v tom, že nejde jen o samotný pomník, ale o celý mramorový sokl a podestu, na které celý památník stojí. Socha by se mohla přemístit o několik desítek metrů dál, ale když už se má socha přemisťovat, tak radnice chce sochu rovnou odstranit a odstěhovat jinam a pryč, kde nebude vidět. Rukopis americké administrativy Johna Boltona je v tom naprosto typický a sami se zamyslete, odkud vítr fouká, když otec starosty je bývalý český velvyslanec v USA a jeho syn rovněž vyrůstal v USA. Spojení příjemného s výnosným? Dvojóčko za povolení stavby podzemní autogalerie a odstranění pomníku zlého Rusa do pryč, takové win-win řešení pro všechny zúčastněné na radnici a okolo. Situaci budeme nadále sledovat, včetně vývoje ohledně plánů na výstavbu garáží.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/video-ruska-televize-natocila-reportaz-o-skandalu-se-sochou-marsala-koneva-na-praze-6-ale-starosta-ondrej-kolar-zasel-jeste-dal-v-dnesnim-rozhovoru-pro-media-nazval-marsala-masovym-vrahem/


Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.25735 )


Vygenerováno za:0.0443 sec,0.0225 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:898,352B