Novinka:Prezident Americké obchodní komory v Číně: Pokud Donald Trump nařídí americkým společnostem opustit Čínu, zaplatí politickou cenu
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 07 září 2019 - 04:25:05

Prezident Americké obchodní komory v Číně Timothy Stratford nedávno uvedl, že americký prezident Donald Trump má pravděpodobně právo nařídit americkým společnostem opustit Čínu, druhou největší ekonomiku světa, ale zaplatí za to politickou cenu.

Timothy Stratford 3. září v rozhovoru uvedl, že Trump může vydávat příkazy, které ztíží americkým společnostem pokračování v podnikání v Číně. Nejedná se o právní záležitost, ale o „politický a ekonomický problém".

Podle zprávy Trump 23. srpna nařídil americkým společnostem na Twitteru, aby „okamžitě začaly hledat alternativy k Číně", a vyzval je, aby začaly vyrábět své vlastní výrobky ve Spojených státech.

Stratford uvedl, že pokud Trump tuto moc skutečně využije, bude to „extrémní krok", proti kterému se postaví celé Spojené státy, včetně vůdců jeho republikánské strany.

Podle letošního ročního průzkumu Národního výboru pro obchod mezi Spojenými státy a Čínou je převážná většina amerických společností v Číně zisková a Čína je pro většinu sledovaných společností stále preferovaným trhem.

Předseda Americko-čínské obchodní rady Craig Allen poukázal na to, že americké společnosti jsou hluboce znepokojeny ekonomickým a obchodním třením mezi USA a Čínou, ale není mnoho důkazů o tom, že americké společnosti opouštějí Čínu. Řekl, že většina amerických společností v Číně chápe, že Čína bude v budoucnosti stále jedním z hlavních motorů globálního růstu.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.25748 )


Vygenerováno za:0.0911 sec,0.0594 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,928B