Novinka:Čínský stálý zástupce v OSN: Různé strany by měly podporovat dialog a spolupráci v oblasti lidských práv
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 08 září 2019 - 06:41:55

Čínský stálý zástupce v Ženevě a v dalších mezinárodních organizacích ve Švýcarsku Chen Xu (Čchen Sü) uspořádal 6. září před 42. zasedáním Rady OSN pro lidská práva tiskovou konferenci, na které vysvětlil čínské názory na globální správu lidských práv.

Chen Xu uvedl, že současná mezinárodní situace je nestabilní a unilateralismus a protekcionismus jsou na vzestupu. Čína bude spolupracovat se všemi stranami, aby pevně chránila mnohostranný systém s jádrem v OSN, hájila mnohostrannost a zajistila spravedlnost. Před 42. zasedáním Rady OSN pro lidská práva Čína navrhuje, aby různé strany podporovaly dialog a spolupráci v oblasti lidských práv. Kromě toho by různé strany měly také respektovat cestu rozvoje lidských práv, kterou si vybrali lidé z jiných zemí.

Chen Xu zdůraznil, že na letošní rok připadá 70. výročí založení Čínské lidové republiky. V uplynulých 70 letech bylo v oblasti lidských práv v Číně dosaženo historických úspěchů a 850 milionů lidí se vymanilo z chudoby. Kromě toho se Čína aktivně podílela na globální správě lidských práv a zahájila rozsáhlou mezinárodní výměnu a spolupráci v oblasti lidských práv. Čína bude nadále všestranně podporovat rozvoj lidských práv, neustále uspokojovat potřebu lidí po lepším životě a společně budovat společenství lidského osudu.

Chen Xu řekl, že na 42. zasedáním Rady OSN pro lidská práva se Čína zaměří na otázky, jako je právo na rozvoj, boj proti rasové diskriminaci a dopad terorismu na lidská práva.

Ohledně záležitostí v Hongkongu Chen Xu zdůraznil, že Hongkong je čínský Hongkong. Hongkongské záležitosti jsou čistě vnitřní záležitosti Číny a žádné zahraniční vlády, organizace ani jednotlivci do nich nesmí zasahovat. Nejdůležitějším úkolem Hongkongu v současnosti je zastavit násilí a obnovit pořádek.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.25758 )


Vygenerováno za:0.0460 sec,0.0274 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,824B