Novinka:Provokace před volbami? Ve štábu Navalného v Petrohradu byly nalezeny desítky hlasovacích lístků
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 08 září 2019 - 06:54:43

Orgány činné v trestním řízení v sobotu 7. září objevily v petrohradské kanceláři opozičního aktivisty a bloggera Alexeje Navalného desítky hlasovacích lístků určených pro volby gubernátora města. Ty se uskuteční v neděli 8. září. V dané věci byla zahájena kontrola, řekl novinářům Sergej Kapitonov, starší asistent vedoucího Hlavní vyšetřovací správy Vyšetřovacího výboru Petrohradě.

„Dne 7. září 2019 obdržely orgány činné v trestním řízení prohlášení, že v prostorách štábu Alexeje Navalného, který se nachází v jednom z domů na Vozněsenském prospektu, se nacházejí hlasovací lístky. Během kontroly bylo na toaletě nalezeno několik desítek hlasovacích lístků určených pro volby nejvyššího úředníka Petrohradu – gubernátora města,“ řekl Kapitonov.

Volby gubernátora Petrohradu se v Rusku uskuteční v jeden den, a to 8. září. Zúčastní se jich Alexander Beglov, Naděžda Tichonová ze strany Spravedlivé Rusko a Michail Amosov ze strany Občanská platforma. Další registrovaný kandidát na post gubernátora je divadelní a filmový režisér Vladimír Bortko, ale ten se odmítl voleb zúčastnit. Dne 1. září městská volební komise zrušila jeho registraci a jeho jméno tak bylo z již vytištěných hlasovacích lístků vymazáno.

Celkově se v daný volební den bude konat více než 5 tisíc voleb na různých úrovních v 85 regionech Ruské federace, včetně voleb do 13 zákonodárných sborů. V 16 regionech v průběhu přímých voleb budou zvoleni nejen gubernátoři, ale také městská duma ve 22 správních centrech a vedoucí ve třech krajských městech. Ve Státní dumě se navíc budou konat doplňkové volby ve čtyřech volebních obvodech s jediným mandátem (v Chabarovském kraji, Novgorodské, Sverdlovské a Orlovské oblasti).

Dříve, v pátek 6. září, neznámý pachatel zaútočil na předsedkyni Ústřední volební komise Ellu Pamfilovovu. Pachatel v masce pronikl na terasu domu Pamfilovové, několikrát ji udeřil elektrickým paralyzérem a uprchl.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9F6JTato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.25761 )


Vygenerováno za:0.0632 sec,0.0416 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:864,496B