Novinka:Zvláštní vyslanec OSN pro syrskou otázku doufá, že ústavní komise přispěje k řešení syrské otázky
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pátek 04 říjen 2019 - 03:36:17

Zvláštní vyslanec OSN pro syrskou otázku Geir Pedersen svolal 2. října místního času v Ženevě tiskovou konferenci, na které vyjádřil naději, že ústavní komise přispěje k řešení syrské otázky.

Geir Pedersen téhož dne na tiskové konferenci řekl, že ústava pomůže usmířit rozpory mezi všemi syrskými stranami a podpoří proces politického řešení syrské otázky.

Pedersen poukázal na to, že založení ústavní komise je vzácná příležitost pro sjednocení všech stran, aby vypracovaly novou ústavu. To vše přispěje ke splnění přání syrského lidu.

Syrská vláda a opoziční strana dosáhly 23. září dohody o právech ústavní komise a hlavním procesu. Generální tajemník OSN António Guterres poté v hlavním sídle OSN v New Yorku oznámil založení syrské ústavní komise.

Geir Pedersen nedávno informoval Radu bezpečnosti OSN o nejnovější situaci v Sýrii, při čemž uvedl, že 30. října svolá 150 Syřanů k 1. zasedání syrské ústavní komise v Ženevě a k zahájení práce ústavní komise, aby pod vedením Syřanů vznikla důvěryhodná, vyvážená a inkluzivní ústava, která bude symbolem naděje pro syrský lid, který dlouho trpěl.

V roce 2011 začala v Sýrii občanská válka. V prosinci roku 2015 byla schválena rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 2254, která zahrnuje změnu syrské ústavy. V lednu roku 2018 proběhl v ruském Soči Vše-syrský dialog, na kterém bylo rozhodnuto o založení syrské ústavní komise, což představuje významný krok v syrském politickém procesu.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.25987 )


Vygenerováno za:0.0508 sec,0.0344 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,800B