Novinka:Kancelář čínské Státní rady pro záležitosti Hongkongu a Macaa podporuje vládu Zvláštní administrativní oblasti Hongkong při zavádění Předpisu o zákazu maskování
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 05 říjen 2019 - 07:29:57

Mluvčí kanceláře čínské Státní rady pro záležitosti Hongkongu a Macaa Yang Guang (Jang Kuang) pronesl 4. října projev, ve kterém řekl, že pro vládu Zvláštní administrativní oblasti Hongkong je nutné vypracovat Předpis o zákazu maskování, který přispěje k boji proti násilným zločinům a k obnově společenského pořádku.

Vedoucí Zvláštní administrativní oblasti Hongkong Carrie Lamová svolala 4. října zvláštní administrativní zasedání, na kterém se rozhodla citovat Nařízení o mimořádných předpisech a vypracovat Předpis o zákazu maskování. Předpis vstoupí v platnost o půlnoci na 5. října. Podle předpisu nesmí nikdo během veřejné demonstrace používat maskovací předměty, aby zabránil policii identifikovat jeho totožnost. Maximální pokuta za porušení předpisu je 25 tisíc hongkongských dolarů a trest odnětí svobody na dobu jeden rok.

Yang Guang uvedl, že násilí v Hongkongu už trvá déle než čtyři měsíce a úroveň násilí se stupňuje. Na 1. října připadlo 70. výročí založení Čínské lidové republiky. V různých čtvrtích v Hongkongu se téhož dne konala nelegální shromáždění a demonstrace, pak došlo k velmi nebezpečným vzpourám. Radikální demonstranti na různých místech zahájili palbu a házeli benzinové bomby, ničili obchody a veřejný majetek, zablokovali několik hlavních silnic a vážně bránili záchranným pracím. Zraněno bylo třicet policistů.

Yang Guang zdůraznil, že vypracování Předpisu o zákazu maskování v této situaci je zákonné a nutné. Mnoho zemí a regionů na světě přijalo zákon o zákazu maskování. Zavedení tohoto předpisu v Hongkongu nemá vliv na práva a svobody hongkongských občanů v souladu se zákonem, včetně svobody shromažďování.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.25996 )


Vygenerováno za:0.0763 sec,0.0524 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,696B