Novinka:Během protestů v Hongkongu bylo zraněno 17 lidí
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 03 listopad 2019 - 05:03:09

Sedmnáct lidí bylo zraněno v Hongkongu, kde sobotní protesty opět vyústily do srážek s policií, uvádí televizní a rozhlasová korporace RTHK s odkazem na lékařské služby.

V sobotu uspořádalo více než 100 kandidátů za Demokratickou stranu do obvodní rady Hongkongu setkání s voliči v parku Viktoria. Lidé vyšli do ulic i v jiných obvodech. Protestující zakládali požáry a házeli na policisty Molotovovy koktejly (zápalné láhve). Policie odpovídala vodními děly a slzným plynem.

"Vedení zdravotnických zařízení v Hongkongu uvedlo, že do 22:00 (15:00 středoevropského času) bylo ve všech obvodech 17 pacientů hospitalizováno při hromadných akcích, z nichž jeden je ve vážném stavu, sedm ve stabilizovaném, zbývajících devět už bylo propuštěno z nemocnice," sdělila rozhlasová a televizní společnost.

Zranění lidé jsou ve věku od 18 do 71 let.

Kancelář agentury Sin-chua přepadli vandalové

Předtím se uvádělo, že kancelář informační agentury Sin-chua v Queen's Road přepadli vandalové a rozbili skleněné vstupní dveře.

Sin-chua ostře odsoudila jednání protestujících, kteří v sobotu přepadli pobočku agentury v Hongkongu.

„Zástupce pobočky Asie a Tichomoří agentury Sin-chua důrazně odsuzuje barbarské činy rebelů, kteří v kanceláři asijsko-tichooceánské pobočky Sin-chua spáchali vandalské činy. Tyto akce jsou nesmírně pobuřující. Doufáme, že hongkongská policie s náležitou přísností vyšetří tento případ a potrestá rebely dle zákona,“ uvedla agentura.

Hromadné protesty vyprovokované projednáváním zákona o vydávání se konají v Hongkongu od začátku června. Hongkongská vláda navrhla provést úpravu stávajícího Zákona o podezřelých pachatelích na útěku.

Navrhovaný mechanismus by umožnil vydávání podezřelých z příkazu vedoucího okresní správy do jurisdikcí, s nimiž Hongkong nemá dohodu, včetně pevninské Číny. Odpůrci návrhu zákona se však domnívají, že tím dojde k oslabení nezávislosti soudního systému v Hongkongu v souladu se zásadou „jedna země, dva systémy“ a umožní ústřední vládě bojovat proti lidem, kteří jsou pro úřady nepohodlní.

Po rozsáhlých protestních akcích hongkongské orgány učinily ústupky a oznámily časově neomezené pozastavení posuzování změn. Odpůrci návrhu zákona však byli i nadále nespokojení, požadovali úplné zamítnutí návrhu a dali úřadům ultimátum, kterému nebylo vyhověno. Protesty, stále více doprovázené násilím a střety s policií, pokračují.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Ap6fTato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.26277 )


Vygenerováno za:0.9314 sec,0.9155 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:868,144B