Novinka:Generální tajemník UNCTAD: Svět podporuje Čínský mezinárodní dovozní veletrh
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Úterý 05 listopad 2019 - 05:15:44

Podle zprávy Čínské ústřední televize (CCTV) Konference pro obchod a rozvoj OSN (UNCTAD) posílá svou delegaci na účast 2. Čínského mezinárodního dovozního veletrhu. Generální tajemník Konference pro obchod a rozvoj OSN (UNCTAD) pan Mukhisa Kituyi v rozhovoru s novinářem Čínské mediální skupiny uvedl, že Čínský mezinárodní dovozní veletrh poskytuje novou platformu pro vývoz různých zemí na světě. Svět podporuje uspořádání tohoto veletrhu.

Pan Mukhisa Kituyi dodal, že se letošního veletrhu zúčastní více zemí. To dokazuje, že loňský veletrh byl velmi úspěšný. Čína poskytuje zvláštní platformu a podporuje účast rozvojových zemí. V současné době vládne nejistota ve světovém hospodářství. V situaci obchodního ochranářství a obchodních překážek čínské uspořádání dovozního veletrhu má velký význam, zejména také pro rozvojové země.

Pan Mukhisa Kituyi tvrdí, že koncept čínského uspořádání dovozního veletrhu je pozitivní. Vstup na globální hlavní trhy rozvojových zemí je omezen. Čína dováží zboží z rozvojových zemí, čímž projevuje přátelskou a sjednocenou vůli.

Pan Mukhisa Kituyi poukazuje na to, že současné obchodní ochranářství porušuje globální dodávkový řetěz, avšak Čínský mezinárodní dovozní veletrh vytváří platformu vzájemných zájmů, které podporují multilaterální obchod. Jde o model světa. Čína mnohokrát objasnila, že mezinárodní vztahy v budoucnosti spoléhají na vzájemné respektování, ale nikoliv na obchodní překážky. Čína dlouhodobě podporuje otevřený a multilaterální obchodní systém, který ukazuje rozvojový směr světa.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.26291 )


Vygenerováno za:0.0480 sec,0.0270 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,000B