Novinka:Epopej, klenot darovaný Bartoloměji I.
(Kategorie: Z domova)
Napsal tk
Pátek 29 listopad 2019 - 01:40:19

Světově unikátní velkoformátová publikace s názvem „epopej“ autora Jana Williama Drnka, který se svým týmem digitalizoval celou Muchovu Slovanskou epopej, slaví další mimořádný úspěch. Autorovi se dostalo té pocty, že bude svůj publikační klenot slavnostně předávat k rukám nejvyššího představitele pravoslavné církve, konstantinopolského arcibiskupa a pravoslavného patriarchy, Bartoloměje I.

Předání u příležitosti oslav svátku sv. Ondřeje

K slavnostnímu předání dojde 30.11.2019, tedy v den, který je tradičně zasvěcen svátku sv. Ondřeje, prvního z apoštolů. Velkolepé oslavy svátku se konají v patriarchálním chrámu sv. Jiří v istanbulské čtvrti Fanar. V rámci ekumenické výměny pozdravů v souvislosti se svátky svatých patronů přijíždí při této příležitosti na návštěvu Ekumenického patriarchátu též delegace předních vyslanců církve římskokatolické. Jedná se tak zároveň o důležitý sjednocující akt v rámci ekumenického dialogu těchto dvou sesterských církví.

Slovanská symbolika díla

Jan W. Drnek se cítí mimořádně poctěn příležitostí prezentovat své dílo na této úrovni. Symbolika Muchova díla propojuje naši národní historii s všeslovanským odkazem a v neposlední řadě připomíná též úlohu pravoslaví pro formování duchovně-kulturního rozvoje společenství slovanských národů.

Další informace zde: www.slav-epic.com
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.26527 )


Vygenerováno za:0.0573 sec,0.0405 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,680B