Novinka:Tvrdohlavá imigrace. Vyhoštění žadatelé o azyl se vracejí do Německa, někteří se neobávají zatčení
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pondělí 02 prosinec 2019 - 07:02:44

Každoročně německé úřady zpracovávají stovky tisíc žádostí o azyl. Některé žadatele země vyhošťuje, ale tisíce z nich se vrací, někteří dokonce poněkolikáté. Píšou o tom noviny Welt am Sonntag s odkazem na oficiální údaje a odpověď německé federální vlády na dotaz předsedy strany AfD Martina Sicherta.

Celkem 28 283 lidí, kteří od roku 2012 přijeli do Německa na žádost o azyl a později opustili zemi dobrovolně či v rámci deportace, podnikli ještě jeden či více pokusů vrátit se v rámci stejných podmínek (tedy udělování azylu). Většina z nich, asi 22 tisíc, žádala o azyl podruhé, 4 916 osob podniklo i třetí pokus. Dodává se, že kolem tisíce žadatelů o azyl, kteří současně bydlí v Německu, podává žádost počtvrté, 294 dokonce popáté či pošesté.

Noviny však podotýkají, že není zcela jasné, kolik osob z uvedeného počtu bylo vyhoštěno, a kolik odjelo dobrovolně kvůli obavám z deportace. Uvádí se ale, že se vracejí i ti, kteří dostali zákaz vstupu, a to nehledě na riziko uvěznění – dlouhodobé odnětí svobody je výjimečný případ, častěji jde o několikaměsíční zatčení.

Podle Spolkového statistického úřadu Německa v letošním roce novou žádost podalo 3 242 z těch, kdo se vrátil. Celkem od roku 2012 na území Německa vstoupilo 1,78 milionu žadatelů o azyl, uvádí se.

Na konci letošního června Bundestag schválil nový balíček migračních zákonů, které se také tykají udělování azylu a deportace. Jedním z cílů bylo zajistit větší počet deportací a zároveň ulehčit vstup na území Německa pro práceschopné lidé. Šlo také o přezkoumání podmínek pro žadatele o azyl, včetně požadavku o dobu pro výběr místa pobytu.

Nelegální migranti v EU

Dříve americké výzkumné středisko Pew Research Center uvedlo, že v roce 2017 se na území Evropy bez řádného povolení nacházelo od 3,9 do 4,8 milionu migrantů. Většina z tohoto počtu, tedy 70 %, byla v Německu, Francii, Itálii a Velké Británii. V Německu tento počet činil 1,2 milionu cizinců, ve Velké Británii od 800 tisíc až 1,2 milionu lidí, v Itálii se jejich počet pohyboval mezi 500 tisíci až 700 tisíci, ve Francii se jednalo o 300 tisíc až 400 tisíc lidí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/A8cgTato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.26555 )


Vygenerováno za:0.0905 sec,0.0686 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:867,888B