Novinka:Evropští pozorovatelé si stěžovali na volby v Bělorusku
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pondělí 02 prosinec 2019 - 12:38:44

Mezi hlavní stížnosti mezinárodních pozorovatelů patří nedostatečná transparentnost při sčítání hlasů a nepřípustnost řady kandidátů na volby. Parlamentní volby konané v Bělorusku nesplňovaly mezinárodní standardy pro demokratické volby, vyhlásila v pondělí v Minsku Margareta Soderfeltová, zvláštní koordinátorka a vedoucí krátkodobé pozorovatelské mise OSCE.

Pozorovatelé byli nespokojení že velkému počtu opozičních kandidátů bylo zakázáno účastnit se voleb, a voliči, nemohli prostřednictvím médií získat správné informace. "V den voleb jsme zaznamenali vážné procedurální problémy při sčítání hlasů, což vyvolává jisté obavy ohledně toho, jak čestně se hlasy sčítaly," dodala.

Mezinárodní pozorovatelé dospěli k závěru, že existence právního rámce nezaručuje soulad voleb s demokratickými závazky země. Také tvrdí že volby se konaly o rok dříve než na konci funkčního období současného parlamentu. Varování pro kritiku státu a úřadů, to vedlo k zastrašování a odvolání kandidátů ze závodu, někteří kandidáti byli zbaveni registrace.

Aliaksandr Pashaliuk
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.26563 )


Vygenerováno za:0.0597 sec,0.0444 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,552B