Novinka:Zpolitizované, bojácné soudy
(Kategorie: Z domova)
Napsal tk
Neděle 05 leden 2020 - 14:40:37

Ani třicet let od změny režimu nejsou naše soudy v mnoha případech nezávislé, objektivní, jejich rozsudky nejsou v mnoha případech logicky spravedlivé. Nechávají se ovlivňovat politickým zadáním, často jakoby diktovaným z Brusele, anebo domácími euroobčany, rekrutujícími se především z řad opozice a multikulturní menšiny, prostě těmi, kterým se za minulého režimu říkalo "strana a vláda".

Jistě, i toto, jako každé, přirovnání hodně pokulhává, protože dnes tu "stranu a vládu", která ovlivňuje rozhodování v justici, nahrazuje úspěšně opozice a různé lidskoprávní (ne)ziskovky, politiští aktivisté a mnoho, přemnoho rádců z témeř nekonečné řady rad vlády.

Ono vůbec těch rad vlády je tolik (a lidí, nalezlých v nich, namnoze úzce spjatých s politickými (ne)ziskovkami), že je až s podivem, proč je jinak pragmatický a úspěšný premiér (s pomocí paní ministryně financí) nerozpráší, neudělají v tom pořádek (některé rady vlády jsou už na první pohled duplicitné), proč je královsky platí ze státního rozpočtu. No a v neposlední řadě, proč po nich nechtějí nějaké, jakékoliv, výsledky "práce", smysluplné výstupy, které jsou ku prospěchu občanům státu.

Paradoxně si vláda chová přímo, pěstuje, krmí v mnoha případech i ty, kteří jí škodí a podrážejí jí nohy, potažmo tím i občanům, kteří se spoléhají na to, že vláda (kterou si v podstatě ze svých daní platí) bude hájit jejich zájmy. Tady by to chtělo pořádný audit, kontrolu, revizi výsledků činnosti všech těch parazitních rad.

Prostý, řadový občan naprosto nechápe třeba, proč máme v našem malém státě vedle ombudsmanky ( https://www.ochrance.cz/verejny-ochrance-prav/) ještě zmocněnkyni pro lidská práva (https://www.vlada.cz/…/zmocnenecnenkyne-vlady-pro-lidska-p…/ ). Přečte-li si čtenář náplň práce, činnosti obou těchto ochranářek (samozřejmě mají příslušně velký aparát úředníků), může hledat rozdíly. Dlouho. Bez výsledku.

Soudy často rozhodují pod tlakem a bojácně, dle přání této "strany a vlády", kterou představují v jednom šiku ombudsmanka, zmocněnkyně pro lidská práva, různé rady vlády, politické (ne)ziskovky, političtí, multikulturní aktivisté, prostě tato sorta lidí, kteří mají, žel, tak nějak nenápadně namnoženými předpisy a zákony, kterými se povedl zaplevelit náš právní řád, neuvěřitelné pravomoce, zaklínající se floskulou "lidských práv".

Že se ale jedním dechem šlape po lidských právech někoho jiného, který nepasuje do žádné škatulky ochranářství, je zřejmé na kauze "šátek ve škole". Celá kauza je nesmyslná a jednoznačně zpolitizovaná, v souladu se zadáním multikulturizmu, v posledním soudním výroku nejsou ani omylem zohledněna jasná fakta.

Není to ale ojedinělé, podobně se postupuje někdy i u Ústavního soudu, viz kauza zákazu vstupu občanů RF do hotelu, pokud nepodepíší nějaké odsuzující prohlášení.

Ústavní soud vůbec je kapitola sama o sobě, kdy je tato nejvyšší justiční instituce očividně zpolitizovaná a v podstatě si hraje na nejvyšší politickou instituci ve státě. Otevřeně nepřátelskou vůči prezidentovi a premiérovi republiky, jdoucí "na ruku" opozici a těm všem parazitům.

Takže, občane, neměl by ses bát o spravedlnost v naší zemi. Vždyť máme u nás na ochranu lidských práv řadu institucí, soudy několika stupňů, k tomu ještě Nejvyšší, Nejvyšší správní, Ústavní, no a vedle nich ombudsmanku, zmocněnkyni, všechny ty lidskoprávní rady vlády, lidskoprávní (ne)ziskovky, ...

Čí práva ale tyto instituce, kterých je jako máku v pytlu makovic, hájí a obhajují, je už věcí jinou. To taková Somálka (jak alespoň o sobě prý tvrdí), bez dokladů, bez ověřené totožnosti (a protože je prý (?) uprchlicí, dostala už několikatere doklady od nás, ale taky už několikatere "ztratila"), bez toho, aby jí někdo třeba jen zahlédl u soudu, tento soud vyhraje. Protože její lidská práva, že ...

Paní ředitelka Kohoutová asi, vypadá to tak, žádná lidská práva nemá. Protože je řádnou občankou naší země, úspěšně, kvalitně řediteluje střední škole a vůbec - nelze jí zařadit do žádné škatulky "ohrožených".

Probůh, kde zůstal obyčejný lidský rozum, co jsme to za stát, který se nezastane vlastní občanky, ale na zvrácené přání nekvalifikované, zaujaté, neobjektivní ombudsmanky hájí ještě zvrácenější, arogantní požadavky někoho cizího, o kom se ani neví, kdo to vlastně je?

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi
Zdroj: Vaše VěcTato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.26894 )


Vygenerováno za:0.0407 sec,0.0239 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:878,104B