Novinka:Íránské rakety jsou ve stavu bojové pohotovosti. Jestli zaútočíte, zničíme vaše historické památky, hrozí Trump
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pondělí 06 leden 2020 - 15:42:30

Americký prezident Donald Trump pohrozil Teheránu „nepřiměřenou reakcí“, pokud se ten rozhodne pomstít za smrt generála Kásima Sulejmáního. Zdroj agentury Reuters mezitím informoval, že íránské raketové síly byly uvedeny do stavu plné bojové pohotovosti.

Navzdory výzvám k deeskalaci ze strany mezinárodního společenství situace na Blízkém východě se stále vyhrocuje. V neděli večer americký prezident Trump přes Twitter vzkázal americkému Kongresu, že Spojené státy jsou připraveny rychle a tvrdě reagovat na útok ze strany Íránu. Zdůraznil, že tato reakce může být „nepřiměřená“.

„Tyto zprávy v sociálních sítích mají sloužit jako oznámení Kongresu, že pokud Írán zaútočí na jakéhokoliv amerického občana nebo na americký majetek, Spojené státy rychle a plně vrátí úder, možná i nepřiměřeným způsobem,“ napsal Trump. „Toto právní oznámení není zapotřebí, ale přesto jsem ho dal!“ vzkázal dále svým kritikům, kteří tvrdí, že prezident překračuje své pravomoci.

Novinářům americký prezident dále řekl, že mezi 52 íránskými cíli, o kterých v sobotu mluvil, jsou i kulturní památky. Podle něj se jedná o adekvátní odpověď na útoky vůči Spojeným státům.

„Oni mohou zabíjet naše občany. Oni mohou mučit a mrzačit naše občany. Oni mohou používat nástražná zařízení a vyhazovat naše občany do povětří. A my nesmíme sáhnout na jejich kulturní památky? Takhle to nefunguje,“ řekl Trump.

„Pokud k (íránskému - pozn. red.) útoku dojde, pokud k něčemu dojde, tak odvetná reakce bude velká,“ dodal Trump.

Íránské rakety už jsou připraveny

Mezitím nejmenovaný americký představitel agentuře Reuters oznámil, že Spojené státy mají informace, že Írán uvedl své raketové síly do stavu bojové pohotovosti.

„Je jasné, že zvýšil stav své pohotovosti. Je tento zvýšený stav pohotovosti pro účely obrany, nebo se připravují k útoku? To zatím nelze zjistit,“ řekl zdroj.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AVf2Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.26911 )


Vygenerováno za:0.1049 sec,0.0750 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:864,448B