Novinka:Více než tucet balistických raket: Írán zaútočil proti vojenským základnám USA v Iráku
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Středa 08 leden 2020 - 06:34:28

Sbor strážců Islámské revoluce (tzv. Íránské revoluční gardy) zaútočil na vojenská zařízení USA na severu a západě Iráku desítkami raket, oznámili vojensští představitelé Íránu.

V Pentagonu zdůraznili, že Íránci vypustili více než tucet balistických raket na zařízení Spojených států a mezinárodní koalice.

Konkrétně, napadeny byly základny v Arbílu a Ajn al-Asad. Američané odhadují škody, ale přesných údajů o mrtvých a zraněných zatím nejsou k dispozici.

Mezitím média informují o druhé vlně útoku.

Základnu Ajn al-Asad v prosinci 2018 navštívil i americký prezident Donald Trump. Bílý dům v úterý večer uvedl, že o zprávách o útoku na americká zařízení v Iráku ví a prezident Trump je informován. Situaci sleduje a konzultuje se svým bezpečnostním týmem, uvedla mluvčí Bílého domu Stephanie Grishamová.

Sledujeme situaci a připravujeme další informace!

Aktualizace:

V důsledku útoku Íránu na americké základny v Iráku zahynulo 80 lidí.Informuje televize Press TV.

„80 lidí zemřelo v důsledku raketových útoků Íránu kvůli americkým základnám v Iráku,“ píše se ve zprávě na twitteru.

U Teheránu se zřítil ukrajinský boeing se 173 lidmi na palubě

Nejméně 170 lidí zahynulo při nehodě ukrajinského letounu, který se dnes zřítil krátce po startu z teheránského letiště. Íránská státní televize informovala, že mrtví jsou všichni lidé na palubě. Íránská média přitom uváděla, že v Boeingu 737-800 bylo 170 či 180 pasažérů a členů posádky. Íránské úřady tvrdí, že příčinou neštěstí byla technická závada.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.26935 )


Vygenerováno za:0.0626 sec,0.0434 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:866,152B