Novinka:Velvyslanectví čínského ministerstva zahraničních věcí vyzvalo k míru a stabilitě na Blízkém východě
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 11 leden 2020 - 06:22:09

Velvyslanec čínského ministerstva zahraničních věcí Qi Qianjin (Či Čchian-ťin) se 9. ledna v izraelském Tel Avivu setkal s novináři čínských a izraelských medií. Na tiskové konferenci vyslovil svoje názory na čínsko-izraelské vztahy, americko-iránské vztahy a na další žhavé otázky na Blízkém východě. Velvyslanec Qi Qianjin uvedl, že Čína si přeje, aby Blízký východ udržel mír a stabilitu a aby pokračoval další rozvoj vztahů mezi Čínou a Izraelem.

Qi Qianjin uvedl, že se nedávno setkal s izraelskými vládními úředníky a intelektuály. Obě strany se domnívají, že vztahy mezi Čínou a Izraelem se rozvíjí na vysoké úrovni v oblasti obchodu, vědy a techniky, výměny personálů a podobně. Zejména spolupráce mezi oběma zeměmi v oblasti pokročilé techniky hraje vedoucí roli v podpoře rozvoje bilaterálních vztahů.

Qi Qianjin tvrdil: „Čínská vláda ráda vidí dnešní úspěchy v bilaterálních vztazích. Čínská vláda a čínský lid chtějí podporovat další rozvoj bilaterálních vztahů a posunout ho na vyšší úroveň. Jsem rád, že Izrael opětně potvrdil pevné vztahy s Čínou bez ohledu na vliv ohledně dalších záležitostí. Proto podpora rozvoje čínsko-izraelských vztahů je jasná a je to trvalá politika izraelské vlády.

Ohledně současné napjaté situace na Blízkém východě, kterou vyvolal konflikt mezi Spojenými státy a Iránem, Qi Qianjin poukázal na to, že čínská vláda věnuje velkou pozornost situaci na Blízkém východě. Přeje si, aby Spojené státy a Irán zachovaly klid a vyhnuly se dalšímu stupňování konfliktu.

Qi Qianjin se domnívá: „Bez ohledu na války nebo mír rozvoj situace na Blízkém východě opravdu intenzivně ovlivní oblast Blízkého východu i světa. Konflikty a války ovlivní zájmy Číny a mnoha dalších zemí. Proto si přejeme, aby Izrael, Irán a další země v této oblasti zachovaly klid a usilovaly o nalezení cesty k řešení zmírnění situace. Dosáhl jsem mnoha dohod s Izraelem při komunikaci. Potřebujeme stabilitu a mír na Blízkém východě, protože Izrael považuje bezpečnost za prioritu. Mírový a stabilní Blízký východ přispěje zájmům Číny a Izraele."

Když hovořil o situaci na Blízkém východě v budoucnosti, Qi Qianjin uvedl, že regionální geopolitika, druhé války v Perském zálivu a další historické důvody rozhodly o současné situaci na Blízkém východě. Egypt, Sýrie a Irák byli velitelé v této oblasti, ale v současné době se staly Saudská Arábie, Katar, Turecko, Irán a Izrael důležitými zeměmi na Blízkém východě. Změna pozice změnila politickou strukturu na Blízkém východě. Na druhé straně politika amerického prezidenta Donalda Trumpa pro Blízký východ také vyvolala nebezpečné faktory. Proto bude situace na Blízkém východě v budoucnosti složitější.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.26960 )


Vygenerováno za:0.0641 sec,0.0482 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:872,640B