Novinka:Do konce roku 2020 bude dokončena stavba všech stadionů pro Zimní olympijské hry roku 2022 v Pekingu
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pondělí 13 leden 2020 - 05:55:23

Do konce roku 2020 bude dokončena stavba všech stadionů pro Zimní olympijské hry i paralympijské hry roku 2022 v Pekingu, a současně bude zrychlena stavba dalších nesoutěžních zařízení, jako je zimní olympijská vesnice. Dnes to bylo uvedeno na třetím zasedání 15. shromáždění lidových zástupců Pekingu.

Pekingský starosta Chen Jining (Čchen Ťi-ning) řekl, že v roce 2020 Peking zlepší podpůrnou infrastrukturu pro pekingské zimní olympijské a paralympijské hry v oblasti dopravy, meteorologie, bezpečnosti a bezbariérového přístupu, a podpoří standardizované používání znaků cizích jazyků na veřejných místech. Bude zřízen tým pro provoz zimních stadionů a periferní podporu, aby se zdokonalila organizace zimních olympijských her a příslušné služby. V roce 2020 je třeba vhodně uspořádat tři testovací soutěže, včetně Světového poháru v alpském lyžování.

Peking navíc zrychlí provádění klíčového projektu „technologických Zimních olympijských her", prohloubí vývoj základních technologií a konstrukci aplikačních scénářů a podpoří demonstraci a aplikaci nových technologií při přípravách na Zimní olympijské hry v roce 2022 v Pekingu. Peking zřídí Pekingskou mezinárodní olympijskou akademii. Podle plánu bude posílena výstavba demonstračních škol pro olympijské vzdělávání a speciálních škol pro ledové a sněhové sporty. Peking bude nadále podporovat víc obyvatel, aby se podíleli na zimních sportech, a současně bude popularizovat zimní olympijskou kulturu mezi obyčejnými lidmi, aby rozšířil vliv zimních olympijských her.

Shi Wei (Š´ Wej), ředitel odboru sociálního rozvoje při Pekingském výboru pro rozvoj a reformu, uvedl, že uplynulý rok byl rozhodujícím rokem pro přípravu zimních olympijských a paralympijských her v Pekingu a byl i klíčovým rokem pro stavbu zimních stadionů a podpůrných zařízení. V současné době vstoupily přípravy na zimní olympijské hry v Pekingu do fáze „zkoušek" a ve výstavbě stadionů došlo k významnému pokroku.

Ocelárna Shougang (Šou-kang) leží 18 km od náměstí Nebeského klidu. Dne 31. července 2015 získal Peking právo pořádat zimní Olympijské hry v roce 2022 a Shougang také přivítal novou rozvojovou příležitost. Po koordinaci vlády Pekingu se v areálu Shougang postupně usídlily kanceláře organizačního výboru zimních olympijských her v Pekingu, čtyři tréninková místa zimního výcvikového střediska v rámci Státního sportovního úřadu, byty sportovců, skokanské můstky a další projekty.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.26979 )


Vygenerováno za:0.0457 sec,0.0300 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:870,744B