Novinka:Itálie potvrzuje poprvé dva nové případy nové infekce koronaviry. Předseda vlády Conte oznamuje pozastavení letů mezi Čínou a Itálií
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 01 únor 2020 - 04:31:58

Podle zpráv italských médií svolal italský premiér Giuseppe Conte 30. ledna večer v Římě tiskovou konferenci, na které prohlásil, že u dvou čínských turistů s horečkou v hotelu v centru Říma byla diagnostikována nová infekce nového koronaviru, což jde o první potvrzený případ v této zemi. Infikované osoby jsou umístěny do karantény a přijaty do Italského národního institutu infekčních chorob, a zatím jsou v „dobrém stavu". Jejich společníci byli také v karanténě.

italský premiér Giuseppe Conte mimo jiné prohlásil, že s cílem zabránit šíření epidemie byly lety mezi Čínou a Itálií dočasně přerušeny. Poukázal však na to, že italské veřejné úřady reagovaly rychle a byly plně připraveny na náhlé propuknutí epidemie. Vyzval italské obyvatele k tomu, aby nepropadali panice a věří, že epidemie bude překonána, a to brzy.

Ředitel italského Národního institutu infekčních chorob Giuseppe Ippolito se vyslovil v tom smyslu, že dva potvrzené případy jsou turisté z čínského Wu-chanu, kteří přijeli z Milána 23. ledna a příznaky se rozvinuly 30. ledna. Po potvrzení infekce v Římě byli nouzovými specialisty převezeni do italského Národního institutu infekčních chorob pro izolační léčbu.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.27207 )


Vygenerováno za:0.0828 sec,0.0592 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,784B