Novinka:Denní výroba zdravotnického ochranného oděvu v Číně dosahuje 20 tisíc kusů a výrobní kapacita masky se obnovila na 60%
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pondělí 03 únor 2020 - 03:53:48

Čínské Ministerstvo průmyslu a informačních technologií dnes v Pekingu svolalo tiskovou konferenci, na které informovalo o dodávce zdravotnických materiálů pro prevenci a kontrolu epidemie zápalu plic způsobenou novým typem koronaviru. Mluvčí Ministerstva průmyslu a informačních technologií Huang Libin uvedl, že až do prvního února dosáhla 20 tisíc kusů denní výroba zdravotnického ochranného oděvu, které se hlavně používá v provincii Hubei, zejména ve městě Wu-chanu, a v budoucnu bude přijata řada opatření k posílení dodávky zdravotnických materiálů pro prevenci a kontrolu epidemie.

Huang Libin mimo jiné uvedl, že až do včerejších 24 hodin, tuzemští výrobci poslali do provincie Hubei celkem 136 tisíc kusů lékařského ochranného oděvu, z kterých se již do Hubei dostalo 117 tisíc kusů. Masky N95 dodali celkem 134 tisíc kusů a již se dostalo do Hubei více než 110 tisíc. Záchranné brýle včetně lékařských izolačních masek dodali celkem 188 tisíc kusů a do Hubei se dostalo již 110 tisíc. Kromě toho byly do Wu-chanu poslány i zdravotnické ochranné oděvy, které byly dováženy ze zahraničí.

Huang Libin oznámil, že s cílem řešit nedostatek dodávky zdravotnických ochranných oděvů, lékařských masek typu N95, lékařských záchranných brýlí a dalších materiálů se Ministerstvo průmyslu a informačních technologií během Jarních svátků ze všech sil snažilo o obnovení produkce hlavních výrobců. Až do prvního února dosahuje 20 tisíc kusů denní výroba zdravotnického ochranného oděvu v Číně a výrobní kapacita masky se obnovila na 60%.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.27226 )


Vygenerováno za:0.0430 sec,0.0276 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:865,680B