Novinka:Vzhledem ke krizi veřejného zdraví by se různé státy měly sjednotit a spolupracovat
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Středa 05 únor 2020 - 03:39:08

WHO označila epidemii zápalu plic způsobenou novým typem koronaviru za událost ohrožující veřejné zdraví mezinárodního významu. Hlavním cílem tohoto opatření je poskytnout nezbytnou mezinárodní pomoc zemím se slabým zdravotním systémem a nedostatečnou kapacitou veřejného zdravotnictví. Vzhledem ke krizi veřejného zdraví by se různé státy měly sjednotit a spolupracovat, což je ve společném zájmu všech zemí. Dnes to řekla mluvčí čínského ministerstva zahraničí Hua Chunying (Chua Čchun-jing).

Hua Chunying se vyslovila v tom smyslu, že WHO vyzvala země, aby na základě faktů přijaly racionální opatření. Čína od vypuknutí epidemie přijala bezprecedentně přísná preventivní a kontrolní opatření, z nichž mnohá přesahují doporučení WHO a požadavky mezinárodních zdravotních předpisů. Podle zprávy o epidemii zveřejněné 3. února je ve světě 153 potvrzených případů, tedy méně než 1 % případů v Číně. Díky úsilí Číny se podařilo účinně zabránit šíření epidemie do dalších zemí.

Hua Chunying poukázala na to, že WHO uvedla, že čínská opatření jsou pevná a silná a WHO měla vždy důvěru ve vítězství Číny nad epidemií. Některé vyspělé země se silnými schopnostmi prevence epidemie a pokročilými zařízeními pro prevenci epidemie ale naopak jako první přijaly nadměrná omezující opatření, což je v rozporu s doporučeními WHO.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.27249 )


Vygenerováno za:0.0390 sec,0.0244 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:864,864B