Novinka:Bílé přilby natočily v Idlibu inscenační video o použití chemických zbraní
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Středa 05 únor 2020 - 03:47:03

Bílé přilby spolu s teroristy dokončily v Idlibu natáčení zinscenovaného videa o použití jedovatých látek syrskými jednotkami. Uvedlo to ruské Centrum pro usmíření znepřátelených stran.

Centrum uvedlo, že kolem 14:00 SEČ obdrželo z nezávislých zdrojů několik zpráv o střelbě ve městě Zerba. Video zachycuje „následky“ bombového útoku neznámou „chemickou municí“. Útok údajně způsobilo syrské letectvo, uvedla armáda.

„Na záběrech zachycených v hustém žlutém kouři jsou zaznamenány údajné ‚lidské oběti‘ se známkami ‚otravy‘. V současné době je video připravováno k šíření přes sociální sítě, aby se dále šířilo v západních a arabských médiích,“ píše se ve zprávě.

Organizace Bílé přilby prohlašuje za svůj cíl chránit civilisty v Sýrii politickou neutralitou a nezúčastněním se ozbrojených operací. Na internetu lze najít mnoho videí, na kterých lidé v bílých přilbách zachraňují zraněné z trosek.

Nicméně se objevily paralelně i taková videa, kde můžete vidět, jak stejné Bílé přilby vytvářejí zinscenované příběhy, kdy „obětem“ nanáší make-up a diktují, co mají říkat. Syrští novináři navíc ukázali několik materiálů, na kterých byli „záchranáři“ zachyceni se zbraněmi a ve vojenských uniformách.

Ruské ministerstvo zahraničí aktivity Bílých přileb považuje za součást velké informační kampaně, která očerňuje syrské orgány. Bašár Asad prohlásil, že členové organizace jsou vlastně příznivci Al-Káidy.

Obvinění Damašku ze strany koalice

Západ obvinil Damašek z chemického útoku na město Dúma ve Východní Ghútě, ke kterému údajně došlo 7. dubna 2018, a pohrozil vojenskou odvetou. Jako „důkaz“ chemického útoku použila organizace Bílé přilby záběry, na kterých jsou zachyceni „zasažení“ obyvatelé Dúmy včetně dětí.

Později sdělili lidé z tohoto videa, že nebyli svědky žádného útoku. Jeden z nich řekl, že neznámí lidé vyprovokovali ve městě paniku a pak se pokusili shromáždit obyvatele v nemocnici. Tam je polili vodou, aniž by něco vysvětlili, a pak je propustili. Lékaři, kteří tenkrát měli službu, potvrdili, že pacienti neměli žádné příznaky chemické otravy.

Ruské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že cílem provokativních zpráv o použití otravných látek syrskou armádou byl záměr obhájit teroristy a ospravedlnit eventuální útoky zvenčí. Generální štáb Ruska přitom předem informoval o chystané provokaci ve Východní Ghútě s inscenací použití chemických zbraní.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Bqq2Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.27251 )


Vygenerováno za:0.0411 sec,0.0254 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:869,576B