Novinka:Poláci: Národní právo musí stát nad Unijním!
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 13 únor 2020 - 04:15:31

Podle posledního průzkumu United Survey pro Dzennik Gazety Pravnej má většina (63%) polských občanů za to, že národní polské právo musí stát nad unijním a ne naopak. A nadřazenost polské Ústavy nad unijním právem považuje za patřičnou až 78% Poláků. Vládnoucí strana Právo a spravedlnost v tom vidí potvrzení svých kroků.

Profesorka práv ze Slezské univerzity Genowefa Grabowska to komentuje tak, že Poláci jsou sice celým srdcem a duší pro EU, ale intuitivně přiznávají Polské ústavě prioritu. Grabowska dodává, že pokus o nadřazení ústavy EU nad ústavy členských zemí kdysi ztroskotal na zamítavém stanovisku Francie a Holandska, a takový právní pořádek nemá tedy dnes žádnou zákonnou oporu. Většina zemí EU upřednostňuje svůj právní řád, což je rozumné, dodává prof. Grabowska.

Intence Bruselu a jeho činovníků se tak příkře rozcházejí s demokratickými zájmy občanů. Obavy občanů o ohrožení demokracie v EU totalitním komplotem bruselské věrchušky se tak jeví důvodné. To je na zaslání ostré diplomatické nóty do Bruselu a na předvolání si polskou vládou na kobereček kompetentního představitele EU k podání udržitelného vysvětlení.

Zdroj: https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/129371/wiekszosc-polakow-prawo-krajowe-jest-wazniejsze-niz-unijne.htmlTato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.27328 )


Vygenerováno za:0.0730 sec,0.0578 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,264B