Novinka:Proč zlá myšlenka tzv. „čínský úpadek" opět neuspěla?
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 01 březen 2020 - 05:15:25

Západní média a učenci v posledních několika desetiletích nejednou s politickým zlomyslem předpokládaly a očekávaly okamžik tzv. „čínského úpadku" , ale ten nikdy nenastal. Po vypuknutí epidemie zápalu plic způsobeného novým typem koronaviru se zase domnívali, že jim přijde příležitost, kterou by mohli srovnatí s „černobylským incidentem". Předpokládaly, že Čína institucionálně nemá schopnost nouzové reakce na mimořádnou událost veřejného zdraví a že epidemie by mohla svrhnout tuto zemi. Jsou ale opět zklamáni!

Za celý den 28. února stoupl počet nových potvrzených případů v celé zemi s výjimkou provincie Hubei (Chu-pej) pouze o čtyři. Obnovení práce a výroby řádně probíhá po celé zemi. Podle Společné zprávy Číny a Světové zdravotnické organizace (WHO) ohledně prevence epidemie zápalu plic způsobeného novým typem koronaviru COVID-19, která byla zveřejněna 28. února, Čína uplatnila nejodvážnější, nejflexibilnější a nejaktivnější opatření na prevenci a kontrolu epidemie, velmi efektivně zadržela šíření viru a poskytla mezinárodním společenstvím důležité zkušenosti v boji proti epidemii. To zase vyvrátilo myšlenku tzv. „čínský úpadek".

Čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) zdůraznil koncept „společenství osudu" prostřednictvím telefonických rozhovorů, setkání nebo dopisů se zahraničními představiteli. Prezident Xi Jinping poukázal na to, že boj proti epidemii je v souladu s bezpečností lidu různých zemí a že solidarita a spolupráce je nejsilnější zbraně. Xi Jinping dodal, že díky institucionálním přednostem Čína zvedla nejodvážnější, nejpřísnější a nejdůkladnější opatření, které nejen přispívají k zajištění životní bezpečnosti a zdraví Číňanů, ale také k ochraně globální bezpečnosti veřejného zdraví. V tomto ohledu generální tajemník OSN Antonio Guterres poznamenal, že Číňané učinili obrovské oběti v boji proti epidemii a „prospívají celému lidstvu".

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.27520 )


Vygenerováno za:0.0424 sec,0.0245 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:865,936B