Novinka:Na Řecko neútočí migranti jen zvnějšku, ale také zevnitř - zadržení migranti se snaží prorazit zabezpečení a dostat se z ostrovů na pevninu
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 01 březen 2020 - 05:42:59

Řecko není atakováno jen podél svých pevninských i vodních hranic.

Migranti, zadržovaní v táborech na řeckých ostrovech, dostali mobilem zprávy, že v Mytilene jsou připraveny lodě, které je zdarma dovezou do Atén.

Některé skupiny prorazily policejní kordóny a vydaly se na cestu do Mytilene. Podle zpráv však byly po čase zadrženy policií.

Pro obyvatele řeckého ostrova Lesbos (i Samos) nastaly kruté časy.

Řecká vláda porušila všekeré sliby ostrovanům a zkonfiskovala jim soukromou půdu, aby na ní postavila další obří střediska - např. pro trvalé zadržování migrantů, kteří nedostanou azyl.

Zdá se, že řecká vláda plní rozkazy EU a buduje struktury pro společnou evropskou azylovou politiku (která je postavena na centrálním udělování azylu a povinných kvótách migrantů).

A tak zatímco se v Turecku nalodilo 10 000 muslimů, aby se vydalo na cestu k Lesbosu, ve stejný čas jsou zatýkáni řeckou policií ostrované, kteří protestují proti vyvlastňování půdy a další výstavbě migračních středisek.

Cca 120.000 migrantů zatím navezlo Turecko podél řeckých hranic, turecká TV propaguje Řecko jako bezpečný průchod do Evropy

Cca 120.000 migrantů zatím navezlo Turecko podél řeckých hranic.

U Konstantinopole a Andrianoupolisu se na řeckých hranicích nachází cca 1500 migrantů, které sem dovezla turecká vláda pronajatými taxíky a autobusy. Samozřejmě za humanitárního dohledu novinářů.

Tito lidé jsou uzavření v neutrální zóně a turečtí vojáci jim brání v návratu do Turecka. Existují svěděctví o tom, že v noci zněly výstřely, kterými Turci tlačili migranty na řeckou stranu.

Není to tak, že by Turci jen nechali migranty nerušeně dosáhnout hranice.

K dispozici jsou jim celé autobusy, nákladní vozy a taxíky a byly zveřejněny i televizní spoty nebo „zprávy“, které propagují Řecko jako bezpečný průchod do Evropy.

Velitelům řeckých pozemních sil a zvláštním silám bylo nařízeno posílit stávající strážní síly na řecko-tureckých hranicích i vojenské jednotky v Evrosu i na ostrovech.

Téměř všechny dostupné síly z regionálního policejního ředitelství východní Makedonie a Thrákie působí v pohraniční oblasti.

Bulharsko posiluje bezpečnostní opatření podél své hranice s Tureckem. 'Máme informace o přeplnění (...) Maximalizujeme hraniční kontroly,' řekl Borisov během vládní konference

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.27526 )


Vygenerováno za:0.0448 sec,0.0262 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:870,696B