Novinka:Riziko šíření epidemie koronaviru ve světě vzrostlo, Čína bude aktivně provádět mezinárodní spolupráci v boji proti epidemii
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Úterý 03 březen 2020 - 03:20:52

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Zhao Lijian (Čao Li-ťien) vzhledem k šíření epidemie koronaviru Covid-19 v zahraničí 2. března na tiskové konferenci v Pekingu řekl, že epidemie koronaviru Covid-19 je běžná výzva pro celé lidstvo. Čína bude nadále dodržovat koncept společenství lidského osudu, bude aktivně provádět mezinárodní a regionální spolupráci, bude udržovat úzkou komunikaci s příslušnými zeměmi, bude sdílet zkušenosti z prevence epidemie, bude koordinovat opatření na prevenci a kontrolu epidemie a bude společně udržovat regionální a světovou bezpečnost veřejného zdraví.

Podle zprávy zvýšila Světová zdravotnická organizace hodnocení globálního rizika epidemie koronaviru Covid-19 na „velmi vysokou". V poslední době byla posílena preventivní a kontrolní opatření proti cizincům, kteří vstupují do Číny. Zhao Lijian řekl, že „Čínská opatření v boji proti epidemii koronaviru účinně zpomalila šíření epidemie a zabránila přenosu viru z člověka na člověka, což Světová zdravotnická organizace velmi uznala. Doufáme, že osoby ze zemí se závažnou epidemickou situací plně pochopí a budou aktivně spolupracovat s příslušnými preventivními a kontrolními opatřeními při vstupu do Číny, abychom společně zabránili rizikům epidemie a chránili zdraví a bezpečnost sebe i ostatních."

V poslední době výrazně vzrostl počet nových potvrzených případů i počet obětí nemoci v Íránu a v Itálii. Zhao Lijian řekl, že Čína je ochotna v rámci svých schopností poskytnout pomoc při prevenci a kontrole epidemie podle potřeb Íránu a Itálie.

53. zasedání Arabské rady ministrů zdraví nedávno vydalo prohlášení, v němž ocenilo a podpořilo úsilí Číny v boji proti epidemii, a Zhao Lijian za to vyjádřil uznání. Řekl, že od vypuknutí epidemie arabské země stojí pevně s Čínou, což plně odráží vysokou úroveň tradičního přátelství mezi Čínou a arabskými zeměmi. Čína bude i nadále spolupracovat s arabskými zeměmi a mezinárodním společenstvím s cílem posilovat spolupráci, sdílet zkušenosti a řádně přispět k celosvětovému veřejnému zdraví.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.27545 )


Vygenerováno za:0.0451 sec,0.0274 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:866,696B