Novinka:MMF poskytne 50 miliard amerických dolarů na boj proti epidemii pneumonie koronaviru
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pátek 06 březen 2020 - 03:28:12

Prezidentka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová 4. března na tiskové konferenci ve Washingtonu oznámila, že MMF poskytne až 50 miliard amerických dolarů na pomoc členským zemím vyrovnat se s epidemií pneumonie koronaviru.

Kristalina Georgievová řekla, že finanční prostředky budou rychle přiděleny zemím s nízkými příjmy a rozvíjejícím se ekonomickým celkům. Z toho 10 miliard dolarů bude poskytnuto nejchudším zemím prostřednictvím bezúročných půjček.

Kristalina Georgievová se vyslovila v tom smyslu, že přestože se situace v Číně zlepšuje a podniky a továrny se postupně vracejí do práce, šíření epidemie mimo Čínu vyvolalo zvýšení nejistoty. V současné době potvrdila jedna třetina členských zemí MMF případy infekce. Na základě současné situace se očekává, že globální hospodářský růst v roce 2020 bude nižší než v roce 2019.

Světová banka 3. března uvedla, že poskytne až 12 miliard amerických dolarů na podporu více než 60 zemí postižených virem. Fond centrální reakce OSN na mimořádné události přidělil 1. března 15 milionů dolarů na podporu celosvětového úsilí v boji proti epidemii, se zvláštním zaměřením na pomoc zemím se slabými zdravotnickými systémy. Kromě toho vzhledem k obrovskému epidemickému tlaku na Írán Světová zdravotnická organizace 2. března oznámila, že skupina odborníků WHO už přiletěla do Teheránu, aby podpořila reakci na epidemii.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.27586 )


Vygenerováno za:0.0445 sec,0.0285 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:864,248B