Novinka:Štěpánek se vysmál znalostem zeměpisu redaktorů ČT: Jak jde o Čínu nebo Zemana, každá pitomost je dobrá
(Kategorie: Z domova)
Napsal tk
Úterý 10 březen 2020 - 10:26:26

Český hudebník a politik Petr Štěpánek si vzal na paškál znalosti zeměpisu redaktorů České televize. Nepozdávaly se mu totiž informace, s nimiž veřejnoprávní televize přišla v jednom z pořadů. A tak neváhal a ČT zkritizoval.

Štěpánkova kritika se týkala konkrétně umístění měst Peking a Wu-chan na mapě. Vzdálenost se mu totiž nezamlouvala, a tak si zjistil podrobnosti.

„Zeměpis podle České televize. V magazínu 168 hodin jsme se včera dozvěděli, že Peking se nachází „blízko epicentra wuchanského viru“. Tak určitě! Důvěřuj, ale prověřuj. Dle Google maps je to autem z Wu-chanu do Pekingu nejrychlejší cestou 1152 kilometrů. Ale na trase se platí mýtné. Urazíte to za necelých 12 hodin. Tož asi tak. Je to jako kdyby v Kyjevě někdo kýchnul a my v Praze tahali z kapsy kapesník. Jo jo, jak jde o Čínu nebo Zemana, každá pitomost je zpovykancům z Kavčích hor dobrá,“ napsal na svém Facebooku.

V pořadu 168 hodin totiž v souvislosti s Čínou přišla řeč na nedávnou cestu kancléře Vratislava Mynáře do dané země. Tam s ním na konci února vyrazil také prezidentův poradce Martin Nejedlý a tvář čínských investic v Česku. Mynář. V Číně jednal s tamním vicepremiérem Chu Čchun-chuou o české humanitární pomoci. I když někteří čeští politici jeho cestu kritizovali, v Číně ji ocenili. Chu Čchun-chua tuto Mynářovu návštěvu v době epidemie nového typu koronaviru ocenil jako důkaz „hlubokého přátelství české vlády a lidu“.

Do Pekingu má v blízké době zamířit také prezident Miloš Zeman s ministrem vnitra Janem Hamáčkem. Dotyční se mají zúčastnit summitu 17+1, který se má uskutečnit v dubnu. Oba s cestou zatím počítají a nevidí důvod pro to, aby byla v souvislosti se situací kolem koronaviru zrušena. Dnes tato slova potvrdil premiér země Andrej Babiš.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BChHTato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.27635 )


Vygenerováno za:0.0440 sec,0.0265 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:864,040B