Novinka:Ministerstvo obrany Ruska: Teroristé v Idlibu se pokusili použít ženy a děti jako lidský štít
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 15 březen 2020 - 18:52:01

Trasa první společné rusko-turecké hlídky v syrském Idlibu byla zkrácena kvůli provokacím gangů. Ti použily civilisty jako lidský štít. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany.

„Délka společné hlídkové trasy byla zkrácena kvůli provokacím, které naplánovaly nekontrolované Tureckem radikální gangy. K provedení provokací se teroristé pokusili použít jako lidský štít civilisty, včetně žen a dětí,“ uvedli v ruském obraném rezortu.

„Za účelem předejít incidentům, které mohly způsobit utrpení civilistů, společné rusko-turecké koordinační centrum se rozhodlo zkrátit délku první společné hlídkové trasy," dodává se.

Na ruském ministerstvu obrany také uvedli, že turecká strana teď má dodatečný čas, aby neutralizovala teroristy a zajistila bezpečnost hlídkování dálnice M-4.

V neděli 15. března Rusko a Turecko zahájily v Idlibu první společné hlídkování trasy M-4. O uspořádání akcí se strany dohodly 5. března v Moskvě po eskalaci situace v syrské provincii. Společné hlídky by měly nejen zajistit bezpečnost pohybu civilistů, ale také zaručit neobnovení ozbrojeného konfliktu v regionu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BF4e
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.27710 )


Vygenerováno za:0.0427 sec,0.0275 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:860,912B