Novinka:Teď není vhodná chvíle k vyřizování účtů. Rusko se obrací na USA.
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Středa 18 březen 2020 - 08:57:34

USA záměrně brání Íránu v boji proti koronaviru. Moskva vyzývá Washington, aby neprodleně zrušil sankce uvalené na Írán, prohlásili na ruském ministerstvu zahraničí. „V souvislosti s přicházejícími informacemi o narůstání rozsahu pandemie vyvolané virem COVID-19 si nemůžeme nevšimnout nespravedlivého a nerovného postavení, ve kterém se ocitla Islámská republika Írán – náš dobrý soused a partner", praví se ve výzvě ministerstva zahraničí.

Nedávno íránský prezident Hasan Ruhání prohlásil, že nezákonné jednostranné sankce uvalené Američany od května 2018 v rámci kampaně „maximálního tlaku“ se staly mohutnou bariérou na cestě efektivního boje proti šíření infekce. Na ruském ministerstvu zahraničí si myslí, že příčina vysokého počtu obětí koronaviru v Íránu nespočívá pouze v samotném onemocnění, ale i v tom, že USA záměrně Íránu brání v boji proti němu.

V oznámení se zdůrazňuje, že „antihumánní politika USA vyvolává hlubokou lítost, obavy a vážné znepokojení Moskvy“. Ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo Washington, aby se „podíval pravdě do očí a schválil potřebné rozhodnutí o neprodleném zrušení sankčních omezení, která porušují základní lidská práva v Íránu“.

„Světová pandemie není vhodné prostředí pro vyřizování jakýchkoli geopolitických účtů, tím méně bezdůvodných, které si ve Washingtonu vymysleli kvůli splnění svých vlastních ambicí“, prohlásili na ministerstvu zahraničí.

V Íránu dosáhl počet infikovaných osob novým typem koronaviru 14,9 tisíce lidí. Nejméně 129 nemocných zemřelo za jediný den. Celkový počet obětí vzrostl na 853.

Minulý týden WHO prohlásila šíření koronaviru z čínského Wu-chanu za pandemii.

Onemocnění dostalo název COVID-19. K dnešnímu dni bylo ve světě zaregistrováno téměř 170 tisíc případů nákazy. Z nich 75 tisíc se uzdravilo. Přes 6,5 tisíce zemřelo. Případy nákazy byly zaregistrovány ve více než 140 zemích. Centrum epidemie se přesunulo z Číny do Evropy.

Aktuální informace o reální situaci s koronavirem v Rusku i ve světě lze najít na internetovém portálu ruské vlády „stopkoronavirus.rf“.

Autor: Božen W. /NWOOTato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.27763 )


Vygenerováno za:1.0380 sec,0.0231 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:864,384B