Novinka:V Itálii byl nalezen účinný lék na koronaviry
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 19 březen 2020 - 11:52:37

Coronavirus COVID-19 byl úspěšně vyléčen v italských nemocnicích experimentálním lékem. K tomu lékaři používají lék Tocilizumab na revmatoidní artritidu (Tocilizumab). Uvádí La Repubblica.

Podle Vincenza Montesarchia, specialisty na infekční choroby v Neapolské nemocnici, nemocnice již zažádala Italskou lékařskou agenturu (AIFA) o stanovení léčebného plánu. Uvedl, že čtyři pacienti přijatí do nemocnice v Neapoli ve dnech 14. a 15. března absolvovali léčbu tímto přípravkem velice úspěšně.

Vědecký experiment byl schválen, a dalších 11 pacientů již tuto léčbu podstoupilo a výsledky jsou nadmíru působivé. Lék byl navíc použit na „komplexní pacienty“, kteří byli po hospitalizaci ve vážném stavu v intenzivní péči.

„Čtyři pacienti v intenzivní péči jsou mnohem lepší. U prvního pacienta čekáme na vyhodnocení resuscitátoru, než začneme s jeho extubací. Tři ze čtyř pacientů, kteří dostávali „Tocilizumab“, reagovali na léčivo nadmíru pozitivně.“

Úspěšná léčba „těžkých“ pacientů byla hlášena také ve městě Cosenza a v oblasti Apulie. Výrobní společnost již vydala asi 600 baleních léku do různých nemocnic v zemi.

„Mechanismus, který je příčinou poruchy COVID-19, je velmi podobný mechanismu léčby rakoviny. Také jsme hovořili s čínskými lékaři, kteří již lékem léčili 21 pacientů a 20 mělo významné zlepšení,“ uvedli italští lékaři.

Zdroj: La RepubblicaTato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.27781 )


Vygenerováno za:0.0387 sec,0.0228 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,208B