Novinka:Další případ manipulací a lží webu Manipulatoři.cz Tady již konči sranda. Manipulatoři.cz ohrozili životy mnoha lidí
(Kategorie: Z domova)
Napsal tk
Pátek 20 březen 2020 - 03:57:26

Uživatel Facebooku Anastacio Marquez provedl menší anlýzu toho, jak web Manipulatoři.cz sám manipuluje v případu ibuprofenu a koronaviru a je to děsivé, přečtěte si závěr:

Manipulátoři.cz: "Zhoršuje Brufen a Ibuprofen následky nákazy koronavirem?" 14. 3: "Ne, je to hoax.", 18. 3: "Vlastně ano, není to hoax." Ukázka práce s informacemi na webu, který se prezentuje jako fact-checkingový portál. Autor článku J. Cemper nejprve ujišťuje nemocné, že zpráva o komplikacích způsobených jednou skupinou léků je jen hoax, aby čtyři dny nato, přiznal, že prosakující zprávy byly nejspíš pravdivé.

Přestože se změnil nadpis článku a jeho obsah byl doplněn, ve výpisu článků je stále vidět, že byl pravděpodobně původně zařazen v rubrice "Hoaxy". Nynější štítek však už zní jen: "Monitoring". Odborná studie, na níž se doplněný článek odvolává, je z 11. 3., tj. v době, kdy byl poznatek prezentován jako nepravda/"hoax", už byla publikována. Autor článku tedy prezentoval jako nepravdu/"hoax" informaci, k níž jen nedohledal příslušný zdroj.

Edit 19. 3: Poté, co česká média informovala o další změně postoje WHO https://www.novinky.cz/…/who-otocila-ibuprofenu-se-nevyhybe… se vyvíjí i pojetí "hoaxu" na stránce Manipulátoři.cz: Nyní z nadpisu zmizel dovětek "Pravděpodobně ano."

Ve stále fungující adrese článku "manipulatori.cz/hoax-brufen-zhorsuje-nasledky-koronaviru" je stále pozůstatek důkazu, že informace byla původně označena jako "hoax".


Zdroj: euRabiaTato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.27787 )


Vygenerováno za:0.0453 sec,0.0254 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:865,240B