Novinka:Krutá logika amerických politiků – priorita kapitálu
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 22 březen 2020 - 04:53:13

V těchto dnech se americká média a obyvatelé zlobili kvůli jedné záležitosti.

Dne 13. února předseda Informačního výboru Americké dolní sněmovny, člen Republikánské strany Richard Burr prodal 33 kusů svých akcií v hodnotě 628 tisíc až 1 milión 720 tisíc amerických dolarů.

Burr se zúčastnil přípravy plánů na čelení epidemii v USA, je také člen Zdravotnického výboru Americké dolní sněmovny. Americký celostátní rozhlas uvedl, že Burr pravidelně vyslechl krátké zprávy dolní sněmovny o epidemii, ale nesdělil s veřejností rizika z epidemie, ale naopak označoval opatření americké vlády za vhodné. Dne 7. února Burr na webové stránce uvedl, že model amerického čelení epidemii je nejlepší v historii. Za týdnem však prodaly své akcie, tak je podezřelý ze skrývání informace.

Další tři členové dolní sněmovny také prodaly mnoho cenných papírů. Například jedna členka Kelly Lovellerová Republikánské strany od 24. ledna prodal akcie v hodnotě několika miliónů amerických dolarů. To je pochybné, když téhož dne na sociální síti uvedla, že se zúčastnila brífinky dolní sněmovny o novém koronavíru.

Tito politici tajně prodávali akcie a současně skrývali situaci o vývoji epidemie? Zlobili se američtí obyvatelé. Moderátor FOX News Tucker Carlson uvedl, že pokud Burr nemůže předložit upřímné vysvětlení o prodeji akcií, tak musí rezignovat a podlehnout soudnímu stíhání.

Tento případ prodávání akcií odráží nepořádek americké společnosti v prevenci proti epidemii. Lidé jasně viděli, že v očích některých amerických politiků, kapitál je vždy prioritní, dokonce i důležitější než život. Stojící před epidemií je taková logika studená a krutá a prokazuje nesmírnou neodpovědnost za život a zdraví amerických obyvatel.

Někteří američtí politici vždy říkají, že USA má nejlepší vědce a zdravotníky, a že není žádná jiná země, které může epidemii nového koronavíru čelit lépe než USA, ale slabá prevence v USA představuje veobecně uznávanou skutečnost. Dne 20. ledna v USA byl potvrzen první případ nákazy novým koronavírem, ale americká vláda až do dne 13. března oznámil vstup své země do naléhavé situace. Lidé odsoudili USA za to, že promarnila dva měsíce za nic.

Podle amerických medií informační orgány v letošním lednu a únoru vydaly několik tajných varování, podle nichž nové koronavírus možná vyvolá světovou krizi, ale někteří američtí politici účelně to skrývali. Analytici poukázali na to, že politici takto dělali z obavy, že zveřejnění pravdivých informací negativně ovlivní americkou ekonomiku, protože ekonomický úspěch je těžištěm současné americké vlády, a také znamená kapitál amerického prezidenta při snaze o znovuzvolení.

Virus se nezmizí kvůli politickému účelu, papír neblokuje oheň. Přes nízké tempo boje s epidemií se objevil další divý fenomén, že americká vláda rychle reagovala na záchranu akcivého trhu.

Ode dne 20. února prudce klesaly americké akcie. Po více než deseti dnech USA již schválila politiku na záchranu trhu. Dne 3. března Americká federální rezerva snížila sazbu federálního fondu o 50 bazických bodů.

Dne 15. března americká federální rezerva snížila sazbu federálního fondu o dalších sto bazických bodů na 0 – 0,25 procent. Zároveň oznámila, že schválí 700 miliard dolarů na kvantitativní uvolňování v nadcházejících měsících.

Analytici poukázali na to, že Americká federální rezerva získala z vlády tlak, její nezávislost byla poškozena.

Stojící před tak vážnou epidemií, odpověď amerického prezidenta „To je život." není ale pravý postoj. Američtí politici, kteří drží logiku „kapitál nade vše", si musejí si přemýšlet o tom, zda lze správně posuzovat problémy, zachovávat transparentní a rychlé akce, skutečně brát v úvahu zdraví amerických obyvatel.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.27812 )


Vygenerováno za:0.0809 sec,0.0543 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:876,432B