Novinka:Radíme americkým politikům, aby neuráželi inteligenci obyvatel
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pondělí 23 březen 2020 - 14:40:34

„Nenechte Trumpa utéct," to je titul jedné poznámky, kterou před několika dny vydal list The New York Times. Článek předložil sérií skutečností, která ukazuje různé postoje amerického prezidenta k epidemii. Článek poukázal na to, že Donald Trump se pokouší odvrátit pozornost lidí, aby zakryl velké nedostatky své práce při řešení epidemické situace.

Článek poukazuje na dvě kontradikce amerických vůdců: Zaprvé, po téměř dvou měsících podceňování epidemie před několika dny náhle oznámili, že předvídali závažnost katastrofy. Zadruhé, nejdřív ocenili transparentní čínské úsilí v boji proti epidemii, poté očerňovali Čínu a označovali nový koronavirus za čínský virus.

Samozřejmě to souvisí s výkonem amerického prezidenta. Podle článku je jeho cíl svalit chyby na čínskou stranu, aby čelil kritice společnosti a zachránil americký akciový trh.

Nechají se američtí občané tak snadno zmást? Ve skutečnosti vyvolala série událostí, ke kterým došlo v krátké době, velkou nespokojenost obyvatelů.

Americká média před několika dny sdělila, že informační orgány v lednu a únoru letošního roku vydaly tajná varování, podle kterých může nový koronavirus vyvolat světovou krizi. Ještě 26. února americký prezident na tiskové konferenci řekl, že Američané čelí nízkému riziku epidemie, ale už 13. března vyhlásil ve Spojených státech nouzový stav.

Zároveň někteří američtí politici před poklesem akciového trhu prodali mnoho svých cenných papírů, což také vyvolalo pozornost veřejného mínění. Tito politici předčasně prodali své akcie, ale nevarovali veřejnost před riziky, a navíc označili prevenci americké vlády za odpovídající. Zajímají je jenom peníze a obyvatele považují za hračky, o jejichž životy se nestarají.

Ačkoli je nedostatek testovacích látek, někteří známí a bohatí lidé se prioritně nechali otestovat, i přesto, že nevykazovali žádné příznaky, což vážně poškodilo důvěru amerických obyvatel. Priorita bohatých lidí v americké společnosti vyvolala nestabilitu, ale podle amerického prezidenta „je tohle pravděpodobně život".

V současnosti se USA řadí mezi země s nejzávažnější epidemickou situací na světě. Po New Yorku a Washingtonu byla 22. března označena za vážně postiženou oblast také Kalifornie. Výzkumníci z Kolumbijské univerzity před několika dny varovali, že pokud USA neomezí šíření epidemie, počet nakažených může dosáhnout až 500 tisíc za den.

Pokud by dřív informovali veřejnost a dřív podnikli opatření, situace v USA by byla pravděpodobně lepší než teď. Ale američtí politici nikdy nepřemýšlí o svých chybách, ale místo toho očerňují Čínu, aby odvrátili pozornost veřejnosti.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo několikrát označil nový koronavirus za wuhanský virus. Poté americký prezident používá od poloviny března slovo čínský virus. Média také sdělila, že ve svém projevu rukou opravil slovo koronavirus na čínský virus.

Před několika dny primátor New Yorku na tiskové konferenci kritizoval amerického prezidenta za slabé řešení situace epidemie zápalu plic způsobného novým koronavirem, a také z toho, že včas nezorganizoval celostátní zdroje na omezení šíření epidemie. Řekl Trumpovi: „Miliony Američanů nerozumí, co děláte. Když země vstoupila do vážné situace, nevyužil jste pravomoc vlády. V situaci epidemie je třeba mobilizovat všechny síly, ale vy jen čekáte. Už jste promarnil všechny příležitosti k záchraně USA." Někteří američtí uživatelé internetu také řekli, že než vyvolávat propagační válku měla americká vláda raději dřív vypracovat plán pro zdravotnické orgány.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.27844 )


Vygenerováno za:0.0380 sec,0.0218 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:875,664B