Novinka:Všichni seďte doma: Boris Johnson poslal Brity na karanténu
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Úterý 24 březen 2020 - 08:20:28

Britský premiér Boris Johnson oznámil zavedení karantény v království minimálně na tři týdny. Předseda vlády vysvětlil toto rozhodnutí tím, že pokud počet vážně nemocných COVID-19 překročí kritickou hranici, medicína to nebude zvládat.

Podle jeho slov nadešel čas zpřísnit opatření. Nyní by měli všichni občané království sedět doma a vycházet ven jen za účelem nákupu základního zboží, zdravotnických potřeb, cesty do práce a „fyzického cvičení jednou denně“.

Zároveň Johnson zdůraznil, že cesta do práce je možná pouze v nezbytně nutných případech.

Předseda britské vlády také oznámil zrušení všech společenských akcí, včetně svateb a křtin. Všechny nepotravinářské obchody, knihovny a náboženské instituce budou uzavřeny.

Johnson nevylučuje zmírnění podmínek karantény za tři týdny, ale pouze tehdy, pokud to situace dovolí.

„Zavedená opatření budou pravidelně přezkoumávána a možná je za tři týdny zmírníme, ale pouze v případě, že k tomu budou důvody,“ řekl Johnson během svého projevu k národu.

Další podrobnosti o karanténě budou uveřejněny v nejbližší době.

Londýnská policie vyzvala Brity, aby splnili požadavky vlády a dodržovali karanténu.

„Musíte zůstat doma, abyste ochránili Národní zdravotní službu a zachránili lidské životy,“ prohlásil Scotland Yard na Twitteru.

Vládní pokyn dal policii další pravomoci.

Bezpečnostní orgány mají právo kontrolovat, zda se lidé neshromažďují v parcích a na ulicích v počtu vyšším než dvě osoby (to neplatí pro rodinné příslušníky žijící společně), kontrolovat účel opuštění domu a udělovat pokuty v případě porušení karanténního režimu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BMTJTato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.27855 )


Vygenerováno za:0.0603 sec,0.0459 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,640B