Novinka:To je podlost na úrovni státní politiky!!!
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Úterý 24 březen 2020 - 18:35:44

Polské orgány uzavřely svůj vzdušný prostor pro ruské vojenské dopravní letadla IL-76, která převážela humanitární pomoc do Itálie zamořené koronaviry. Senátor Alexej Puškov nazval tento akt podlostí.

Dříve, když si uživatelé sítě prohlíželi trasu IL-76 na FlightRadaru upozornili na podivný manévr, který ruská vojenská letadla udělala na cestě do Itálie.

Jejich tankování proběhlo v Soči, což bylo dalších tisíc kilometrů navíc. Je zřejmé, že bylo mnohem rychlejší dostat se do Itálie přes vzdušný prostor Běloruska, Polska a České republiky, ale ruští přepravci létali „obklikou“ - odbočovali nad Černým mořem a pak proletěli nad Balkánem.

Evropské úřady se k tomuto incidentu nevyjádřily, ale odborníci k němu okamžitě našli vysvětlení - Varšava úmyslně uzavřela své nebe pro ruské letectvo s odkazem na údajné podezření, že na palubě je prý náklad vojenského určení.

"To je podlost na úrovni státní politiky." Tím spíše, že to byla pomoc poskytnuta polskému spojenci v EU a NATO,“ napsal předseda Komise Rady federace pro informační politiku Alexej Puškov na Twitteru a vyzval, aby se od nynějška Varšavě nevycházelo v ničem vstříc.

(MK.ru), iRUCZTato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.27864 )


Vygenerováno za:0.0617 sec,0.0377 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:860,992B