Novinka:Generální tajemník WHO vyzval země, aby využily druhou příležitost ke kontrole šíření koronaviru
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 26 březen 2020 - 13:09:07

Generální tajemník Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus 25. března uvedl, že v současné době přijalo mnoho zemí bezprecedentní „uzavírací" opatření s cílem kontrolovat šíření globální pandemie nového koronaviru. To nám získává čas.

Podle nejnovější zprávy WHO bylo až do 18 hodin dne 25. března evropského času potvrzeno po celém světě 416.686 případů pneumonie nového koronaviru a počet obětí dosáhl 18.589. V současné době ohlásilo případy už 196 zemí a regionů.

Tedros Adhanom Ghebreyesus se vyslovil v tom smyslu, že v posledních dvou měsících promarnily různé země svou první příležitost. Vyzval různé země, které přijaly přísná „uzavírací" opatření, aby vhodně využily tuto dobu ke kontrole šíření epidemie a neztratily druhou příležitost. Navíc v přibližně 150 zemích a regionech po celém světě je v současné době hlášeno méně než 100 potvrzených případů nákazy nového koronaviru. Tyto země a regiony by měly přijmout aktivní opatření k vyhledání, detekci, izolaci, sledování a léčbě infikovaných pacientů.

Vedoucí epidemiologického oddělení WHO Maria Van Kerkhovová uvedla, že Čína přijala různá opatření v různých rizikových oblastech, aby účinně zabránila šíření nového koronaviru, což je dobrá zkušenost pro ostatní země.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.27891 )


Vygenerováno za:0.0432 sec,0.0253 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:864,112B