Novinka:Rusko a Sýrie informovaly o amerických plánech dovézt do Rukbanu dodávky zboží pro militanty
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 28 březen 2020 - 16:06:57

Mezirezortní koordinační štáby Ruska a Sýrie oznámily, že Spojené státy hodlají na pozadí pandemie koronaviru předat syrským militantům dodávky pod rouškou humanitární pomoci pro uprchlický tábor Rukban.

„Americká strana se cynicky snaží využít situace s rozšířením koronaviru a vyvíjí tlak na vedení OSN, aby pod rouškou dodávek prostředků na diagnostiku infekce do uprchlického tábora Rukban dovezla ‚humanitární‘ dodávku na podporu kontrolovaných militantů,“ uvádí se v prohlášení.

Ve štábu se poznamenává, že takzvaná administrativa táboru zintenzivňuje informačně-propagandistickou kampaň s cílem upozornit svět na „kritickou“ situaci místních obyvatel a potřebu mezinárodní pomoci v nouzi, aby se zabránilo „humanitární katastrofě“.

V prohlášení se zdůrazňuje, že humanitární problémy Rukbanu jsou důsledkem nezákonné okupace této části Sýrie ze strany Američanů.

Ve štábu uvedli, že Rusko a Sýrie přijaly a budou nadále přijímat veškerá nezbytná opatření k tomu, aby uprchlíci z Rukbánu byli propuštěni a evakuováni do svých domovů.Graffiti v Berlíně
© AP Photo / Markus Schreiber

Německo vydrží jen dva měsíce karantény, říká německý ekonom
V prohlášení se rovněž zdůrazňuje, že syrská vláda schválila šestiměsíční plán boje proti koronaviru. Počet karanténních oddělení se zvýšil, ve všech regionech země bylo vytvořeno 19 pracovních skupin na monitorování případů infekce. Ve spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací se v provinciích Damašek, Latákie a Aleppo zřizují další laboratoře.

Zároveň je syrská vláda připravena otestovat všechny uprchlíky, kteří opouštějí Rukban, zda nejsou nakaženi koronavirem a zajistit hospitalizaci a léčbu těch, u kterých se nákaza potvrdí.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.27914 )


Vygenerováno za:0.0376 sec,0.0224 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,128B