Novinka:Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Středa 01 duben 2020 - 07:32:50

Americký prezident Donald Trump během tiskové konferenci o koronaviru v Bílém domě uvedl, že Rusko do USA vyslalo „velké letadlo se zdravotnickými potřebami“.

„Myslím, že nakonec budeme silnější. Hodně jsme se toho naučili. Musím říct, že máme výborné vztahy s mnoha zeměmi. Čína nám něco poslala, bylo to skvělé, Rusko nám vyslalo velmi, velmi velké letadlo plné zdravotnických potřeb, to bylo velmi milé. Ostatní země nám toho posílaly hodně, byl jsem příjemně překvapen," řekl americký vůdce na tiskové konferenci o koronaviru v Bílém domě.

Putin při nabídnutí pomoci Spojeným státům vychází z předpokladu, že když výrobci zdravotnického vybavení a materiálů ve Spojených státech nabudou na síle, budou moci Rusku obdobně pomoci, dodal. Zároveň zmínil, že spolupráce mezi Moskvou a Pekingem se také formuje.

„Nyní, když současná situace postihuje každého bez výjimky a má globální povahu, neexistuje jiná alternativa k jednání společně v duchu partnerství a vzájemné pomoci,“ dodal.

Video s poděkováním zde:
Ruská pomoc

Připomeňme, že o ruské pomoci mluvil dnes i americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci. „…Rusko nám vyslalo velmi, velmi velké letadlo plné zdravotnických potřeb, to bylo velmi milé,“ sdělil Trump.

Rusko pomáhalo také v Itálii. Tam vyslalo celkem 15 letadel, na jejichž palubách byli specialisté v oblasti epidemiologie a virologie, zdravotnický materiál a léky. Přeprava zdravotnického materiálu a osmi mobilních brigád vojenských virologů a zdravotníků má pomoci Itálii v boj proti šířící se infekci.

Kromě toho Rusko předalo 13 zemím testovací systémy k identifikaci nakažených koronavirem. Podle Rospotrebnadzoru systémy byly předány členským zemím Euroasijské hospodářské unie, SNS, stejně jako Íránu, Mongolsku a KLDR a byly převezeny do Egypta, Sýrie a Venezuely.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.27965 )


Vygenerováno za:0.1329 sec,0.1139 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:872,856B