Novinka:Nedovolíme, aby američtí politici očernili obětí čínských lidí
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 05 duben 2020 - 06:24:37

Dne 4. dubna je tradiční čínský festival Qingming na vzpomínku zesnulých. V tomto dnu v Číně se pořádala celostátní kondolence na uctívání mučedníků a spoluobčanů, kteří zemřeli v boji proti epidemii nového koronaviru. Jde o první národní smutek kvůli mimořádné zdravotní události.

V uplynulých dvou měsících Čína těžce bojovala s epidemií a konečně dosáhla důležitých etapovitých efektů v prevenci a kontrole šíření viru. Pro celý svět připravila první bránu a vybojovala vzácný čas. Kvůli tomu Čína také obětovala mnoho věcí.

Podle statistiky během boje proti epidemii nového koronavíru zemřelo více než 3000 čínských obyvatelů. Uspořádání celostátní kondolence zesnulým mučedníkům a krajanům u příležitosti festivalu Qingming odráží ideál priority lidí a respekt na život.

Ve skutečnosti je respekt na život klíčem čínské prevence a kontroly v těchto dvou měsících. Stojící před epidemií čínský nejvyšší vůdce vždy zdůrazňuje, že je třeba považovat životní bezpečnost a tělesné zdraví lidu za prioritu. Čína v krátké době dosáhla skvělých úspěchů z prevence epidemie, a to právě kvůli kladení důrazu na záchranu životů. Vysoce postavený poradce Světové zdravotnické organizace Bruce Aylward po inspekci v Číně uvedl: „Používají vše, co mají. Snaží se zachránit životy všemožnými způsoby. Čínské metody jsou potvrzeny za úspěšné."

Podle datového modelu od části odborníků, kteří spolupracují se Světovou zdravotnickou organizací, Čína podnikla opatření omezující pohyb lidí, což pomohlo celému světu mimo Čínu zpomalit šíření epidemie o dva až tři týdny. Z toho je vidět, že nesčetní Číňanné věnovalo mnoho úsilí. Bruce Aylward uvedl, že musíme poznat věnování lidí ve Wuhan, a že svět jim dluží.

Politování je však, že někteří zlí politici a média ze západu s účelem svých zájmů a na základě předsudku ignorovali čínské návrhy a informace a dokonce očernili Čínu.

Když koncem ledna Čína dočasně uzavřela cesty od Wuhanu do jiných míst, západní politici a média zahájili pod záminkou lidských práv útoky na Čínu a ignorovali epidemické informace sdělené Čínou, a tak ztratili čas, který vybojovala Čína obětmi. Když evropské země podniky podobná opatření jako Čína, list New York Times veřejně používal dvojí standardy a stal se skandálem na světě. Mnohem horší je, že když došlo k pandemii v celém světě, někteří západní politici se snažili vyhodili odpovědnost Číně, aby pokrývali svou neschopnost.

Před několika dny americký viceprezident Mike Pence v interview s CNN bezdůvodně odsoudil Čínu za epidemii, aby pokrýval svou pomalou reakci. Americký ministr zahraničí Mike Pempeo také chtěl napsat Wuhan virus do prohlášení ministrů zahraničí G7, a ještě očernil Čínu, že šířila falešné informace o epidemii. Jejich činnosti nejen ignorují životní bezpečnost amerických obyvatelů, ale také představuje účelné očernění velkého úsilí a obětí čínských lidí, což jsou naprosto hanebné a nemorální.

Čína vždy trvá na otevřené, transparentní a odpovědné spolupráci s mezinárodním společenstvím včetně USA.

Cílem Číny je jednoduchý, chce zachránit více životů. Lidé ví, že virus nezná hranice, že lidstvo je společenství osudu, a že pomoc ostatním znamená pomoc sám sobě.

Před několika dny se uskutečnil zvláštní summit G20 o čelení zápalu plic způsobnému novým koronavírem, účastnici zdůraznili, že čelení epidemii potřebuje, více než kdykoliv předtím, globální solidaritu a mezinárodní spolupraci. Na tomto zvláštním festivalu Qingming v Číně lidé vyjádřili hluboký smutek zesnulým, musíme se sjednotit a likvidovat veškeré překážky při mezinárodní spolupraci v boji proti epidemii. Úsilí a oběti čínských lidí nesmí být očerněny, světové vítězství v boji proti epidemii je nejlepší kondolence pro zesnulé.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28009 )


Vygenerováno za:0.0625 sec,0.0466 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:876,808B