Novinka:Spolupráce je jediná správná volba pro Čínu a Spojené státy americké
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 09 duben 2020 - 01:46:10

Téměř sto lidí v americkém strategickém kruhu nedávno vydalo prohlášení vyzývající Spojené státy a Čínu k posílení spolupráce při prevenci epidemie. Na to mluvčí čínského ministerstva zahraničí Zhao Lijian (Čao Li-ťien) dnes v Pekingu řekl, že Čína to oceňuje a vítá.

Zhao Lijian na tiskové konferenci řekl, že virus nerozlišuje národní hranice ani rasy. Epidemické nemoci jsou běžnou výzvou, před kterou stojí celé lidstvo. Mezinárodní společenství může zvítězit pouze posílením spolupráce. Čína je ochotna dodržovat koncept společenství osudu lidstva a pokračovat ve spolupráci se zeměmi po celém světě, včetně Spojených států, s cílem posílit protiepidemickou spolupráci a společně zajistit globální bezpečnost veřejného zdraví.

V prohlášení se také uvádí, že Čína na začátku epidemie zakrývala tento problém a nedokázala plně spolupracovat s americkými a mezinárodními zdravotnickými agenturami. Na to Zhao Lijian reagoval tak, že to je zcela nepravdivé. Zdůraznil, že Čína po vypuknutí epidemie vždy zaujímala otevřený, transparentní a odpovědný přístup, co nejdříve ohlásila epidemii Světové zdravotnické organizaci, co nejdříve sdílela genovou sekvenci nového koronaviru s ostatními zeměmi a zahájila mezinárodní spolupráci na prevenci a kontrole epidemie. Tato základní fakta byla mezinárodním společenstvím plně potvrzena a pozitivně komentována.

Zhao Lijian také uvedl, že tento boj proti epidemii poskytuje Číně a Spojeným státům platformu pro posílení spolupráce. Spolupráce je jediná správná volba pro Čínu a Spojené státy americké.





Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28054 )


Vygenerováno za:0.0453 sec,0.0296 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:864,784B