Novinka:Čínské ministerstvo zahraničí: Čínská vláda zachází se všemi zahraničními občany v Číně stejně
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pátek 10 duben 2020 - 05:14:23

Nejnaléhavějším úkolem, kterému čelí Čína v boji proti epidemii, je zabránit dovozu epidemie ze zahraničí a podpořit domácí oživení, což vyžaduje společné porozumění, podporu a spolupráci čínských a zahraničních občanů v Číně. Čínská vláda zachází se všemi zahraničními občany v Číně stejně, staví se proti jakýmkoli diferencovaným postupům zaměřeným na konkrétní skupiny lidí a netoleruje slovní ani skutkovou diskriminaci. Na tiskové konferenci to dnes řekl mluvčí čínského ministerstva zahraničí Zhao Lijian (Čao Li-ťien).

Podle zprávy některých sdělovacích prostředků nedávno došlo k určité diskriminaci Afričanů v procesu prevence a kontroly epidemie v provincii Guangdong (Kuang-tung) a na dalších místech. Zhao Lijian k tomu řekl:

„V současné době přijaly země po celém světě řadu kontrolních opatření na řešení epidemie. Nejnaléhavějším úkolem, kterému čelí Čína v boji proti epidemii, je zabránit dovozu epidemie ze zahraničí a podpořit domácí oživení, což vyžaduje společné porozumění, podporu a spolupráci čínských a zahraničních občanů v Číně. Věnujeme velkou pozornost některým situacím a nedorozuměním při provádění příslušných opatření. Budeme naléhat na příslušné strany, aby zlepšily pracovní mechanismus a metody, a doufáme, že všichni cizinci v Číně se budou striktně řídit místními předpisy pro prevenci epidemie a budou spolupracovat s Čínou při prevenci a kontrole epidemie."

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28063 )


Vygenerováno za:0.0515 sec,0.0239 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:864,520B