Novinka:Někteří američtí politici jsou skuteční mistři skrývání
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 11 duben 2020 - 05:35:04

Ve snaze přesouvat svou odpovědnost na ostatní vyvolali někteří američtí politici několik vln útoků proti Číně. Před několika dny se objevil další klam o tom, že Čína skrývala počet mrtvých a nakažených novým koronavirem. Americký ministr zahraničí Mike Pompeo 8. dubna opět očerňoval Čínu za to, že skrývala počet nakažených. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí na to přísně reagoval.

Čína má jedno starověké přísloví, že zloděj křičí, aby chytili zloděje, které se hodí na lidi jako je Mike Pompeo. V situaci epidemie jsou někteří američtí politici skuteční mistři skrývání.

Podle listu The New York Times varovala americká lékařka v lednu USA před epidemií, v únoru předložila výsledky testů americkému dozorčímu orgánu, ale současná vláda vydala příkaz, aby se tyto informace nerozšířily.

Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) 2. března oznámilo zastavení vydávání údajů o počtu testovaných a mrtvých lidí. Američtí uživatelé internetu odsoudili tuto instituci za skrývání epidemie.

Jaká je situace epidemie v Číně? Od 21. ledna čínská vláda každý den zveřejňuje nejnovější údaje a v tom stále pokračuje. Americká vláda může kdykoli získat tyto informace a údaje. V únoru se odborníci z amerického CDC a Státního výzkumného centra pro zdravotnictví také zapojili do inspekční skupiny odporníků pod vedením Světové zdravotnické organizace (WHO), která přijela do Číny, a strávili v Číně 9 dnů, během kterých se všestranně seznámili s čínskou epidemickou situací a s prevencí. Tak co je netransparentní?

Lidé si uvědomili, že téhož dne, kdy Bloomberg News vydaly zainteresované zpravodajství, Světová zdravotnická organizace odmítla bezdůvodné odsouzení o netransparentních údajích čínské strany. Zástupce pro krizové programy WHO Michael Ryan poukázal na to, že různá čínská místa každý den posílají mnoho informací na základě vědeckých důkazů, proto jedna země nemůže Čínu svévolně označit za netransparentní. Prezentoval informace o výzkumu viru, jednu zprávu z Německa, jednu ze Singapuru, jednu z USA a čtyři z Číny.

Je třeba poukázat na to, že Čína zvládla za dva měsíce dostat epidemii pod kontrolu, protože čínská vládnoucí strana rychle rozhodla o podpoře provincie Hubei (Chu-pej) všemi zdravotnickými silami, uzavřela oblasti vážně postižené epidemií a 1,4 miliardy Číňanů se zdržovalo ve svých domovech. Časopis Science vydal před několika dny článek, podle kterého zabránilo uzavření Wuhanu (Wu-chan) v prvních 50 dnech po vypuknutí epidemie nakažení až 710 tisíc lidí mimo Wuhan, což snížilo počet potenciálně nakažených o 96 %. Čína vynaložila velké úsilí a na úrovni nižší než předpovídané snížila poměr mrtvých. To odráží efektivitu čínských protiepidemických opatření.

Lidé, jako Mike Pompeo, kteří chtějí přesouvat odpovědnost na ostatní, ignorují fakta a vědecké závěry. Záchrana životů pro ně není priorita při prevenci epidemie, zajímají se pouze o své politické zájmy.

Počet potvrzených případů nového koronaviru v USA už dosáhl 450 tisíc, z toho 16 tisíc lidí už nemoci podlehlo. Očerňování a přesouvání odpovědnosti na ostatní nepomůže zachránit ztracený čas, další lhaní jenom přináší další ztráty na životech. Tito američtí politici by se měli co nejdřív vrátit na správnou cestu zachraňující životy.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28071 )


Vygenerováno za:0.0730 sec,0.0473 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:874,368B