Novinka:Putin s Trumpem telefonicky projednali situaci ohledně ropy a dohodu OPEC+. Došlo ale i na koronavirus
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 11 duben 2020 - 05:48:05

Kreml informoval o tom, že ruský prezident Vladimir Putin a americký lídr Donald Trump vedli telefonní rozhovor. Uvádí se, že rozhovor byl uskutečněn z iniciativy Washingtonu. O čem dotyční jednali?

Oba lídři měli při telefonickém rozhovoru diskutovat o situaci na světovém trhu s ropou. Rovněž si vyměnili názory na dohodu, která je nyní v rámci OPEC+ v jednání a která má přispět ke snížení produkce za účelem stabilizace světových cen surovin.

„Trump informoval o svých kontaktech s vůdci několika zemí produkujících ropu,“ prohlásili v Kremlu.

Nejvyšší představitelé se navíc rozhodli, že budou pokračovat v bilaterálních konzultacích na toto téma.

Další témata rozhovoru

Prezidenti v neposlední řadě diskutovali také o problému pandemie koronaviru. V této souvislosti ocenili úsilí Ruska a Spojených států v boji proti šíření infekce.

Kromě toho se dotyční dotkli řady bilaterálních otázek, včetně spolupráce ve vesmíru.

Dohoda OPEC+

Dříve země OPEC+ přijaly novou deklaraci o spolupráci na stabilizaci trhu s ropou za předpokladu, že se k dohodě připojí Mexiko. Nová dohoda přitom předpokládá snížení těžby aliance ve třech fázích, a to z úrovně října roku 2018.

V rámci nové dohody bylo Mexiku nabídnuto postupné snížení produkce o 400, 320 a 240 tisíc barelů za den, přičemž země byla připravena snížit ji o 100 tisíc barelů.

Prezident Andrés Manuel López Obrador následně uvedl, že se s americkým lídrem Donaldem Trumpem dohodl na snížení těžby.

Mexiko podle něj sníží těžbu o 100 tisíc barelů, jak bylo původně plánováno, a Spojené státy zase sníží svou produkci o 250 tisíc barelů.

Koronavirus ve světě

Úřady ČLR 31. prosince 2019 informovaly Světovou zdravotnickou organizaci o případech neznámé pneumonie ve Wu-chanu v centrální části země (provincie Chu-pej). Odborníci zjistili původce choroby – nový typ koronaviru. WHO uznala epidemii za mimořádnou situaci mezinárodního významu a dala chorobě oficiální označení Covid-19.
Dne 11. března pak generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) informoval o vyhlášení pandemie Covid-19.

K dnešnímu dni se po celém světě nakazilo již více než 1,6 milionu osob. Celkem jich nemoci podlehlo přes 98 300 a z koronaviru se uzdravilo přes 366 600 osob.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BZyhTato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28074 )


Vygenerováno za:0.0382 sec,0.0213 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:868,056B