Novinka:ASEAN se stal největším obchodním partnerem Číny, což je výsledkem dlouhodobé spolupráce mezi oběma stranami
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pondělí 20 duben 2020 - 05:30:07

Podle statistiky Čínské celnice o zahraničním obchodu v prvním čtvrtletí roku 2020 se ASEAN namísto EU stal největším obchodním partnerem Číny. Ředitel singapurského sdružení Nanyang (Nan-jang) Xu Zhenyi (Sü čen-i) uvedl, že je to výsledek dlouhodobého úsilí Číny o neustálé zvětšování spolupráce se zeměmi jihovýchodní Asie.

Xu Zhenyi poznamenal, že v posledním desetiletí se Čína snaží zlepšit svou ekonomickou integraci se zeměmi ASEANu. Čína nikdy nechybí při vyjednávání buď dohody o volném obchodu mezi zeměmi nebo dohody o komplexním regionálním hospodářském partnerství. Takové úsilí přineslo oběma stranám plodné výsledky.

Poukázal na to, že díky úsilí Číny v posledním desetiletí a jejímu návrhu Pásma a stezky je přirozené, že ASEAN předstihl EU a stal se největším čínským obchodním partnerem.

Představil, že konotace spolupráce mezi Čínou a ASEANem daleko předčila oblast obchodu a pozoruhodné jsou i čínské investice. Mnohem důležitější je, že trend čínské ekonomiky se nadále zdravě vyvíjí, což určuje, že spolupráce mezi oběma stranami v různých oblastech se bude i nadále posouvat na vyšší úroveň.

„Čínská ekonomická struktura se také neustále vyvíjí a optimalizuje. S tímto vývojovým trendem se odráží strukturální rozdílnost mezi Čínou a mnoha ekonomickými celky v jihovýchodní Asii. Tento rozdíl přináší potřebu na vzájemné doplňkování, která dále podpoří dvoustrannou spolupráci v hospodářské a obchodní oblasti. Myslím, že objem obchodu mezi oběma stranami se bude i nadále zvyšovat," dodal.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28175 )


Vygenerováno za:0.0556 sec,0.0403 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:864,920B