Novinka:„Nebereme to na lehkou váhu.” Hřib okomentoval zprávy ohledně své bezpečnosti a policejní ochranky
(Kategorie: Z domova)
Napsal tk
Sobota 25 duben 2020 - 06:33:35

Pražský primátor Zdeněk Hřib okomentoval informace, že nově dostal policejní ochranu a nesmí jezdit MHD. Hřib zavtipkoval, že „angažoval několik dvojníků“, promluvil také o demokracii a svobodě slova.

„Možná jste si všimli v médiích, že mám teď policejní ochranu. Nebereme to na lehkou váhu. A proto jsem angažoval několik dvojníků. Díky tomu o mně uslyšíte ještě více, protože násobně zvyšujeme produktivitu,” napsal Hřib na své facebooková stránce.

„Ale teď vážně: Zůstává pro mě klíčové stát si za svými názory, i když tím může člověk riskovat svoji bezpečnost. Žijeme v demokratické zemi a je mojí povinností hájit svobodu slova svoji i všech ostatních,“ dodal primátor, který stejně jako starosta Prahy 6 Ondřej Kolář údajně čelí nebezpečí.

V úterý týdeník Respekt přišel se zprávou, že starosta Kolář a primátor Hřib dostali ochranku. Podle informací týdeníku se obavy o bezpečnost politiků objevily poté, co byl z pražského náměstí Interbrigády odstraněn pomník sovětského maršála Koněva. Respekt přitom poznamenává, že v případě Koláře nejde o preventivní kroky.

S odvoláním na vlastní nejmenované zdroje týdeník píše, že kromě několika vyhrůžek fyzické likvidace jsou bezpečnostní opatření vůči starostovi spojená s tím, že do Prahy přicestoval nějaký ruský občan, který by ho mohl ohrozit. Dodává se také, že dříve „byl zaznamenán pohyb skupiny zpravodajských důstojníků směrem z Ruska do Evropy”. Přesnější informace Respekt neuvedl.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Cjh7Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28238 )


Vygenerováno za:0.0812 sec,0.0639 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,136B