Novinka:První člověk nakažený novým koronavirem ve Francii poskytl rozhovor médiím
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 07 květen 2020 - 03:43:18

Francouzský lékař potvrdil, že v zemi se objevily případy nového koronaviru už v prosinci loňského roku.

Vedoucí oddělení kritické péče ve francouzské nemocnici Yves Cohen 3. května potvrdil, že jeho nemocnice potvrdila případy zápalu plic způsobeného novým koronavirem už na konci prosince minulého roku.

Profesor Yves Cohen je vedoucí oddělení kritické péče ve dvou nemocnicích v provincii Seine-Saint-Denis. Výše uvedenou informaci sdělil při účasti v živém vysílání francouzské komerční BFM TV.

Tento první člověk nakažený novým koronavirem ve Francii je čtyřicetiletý rybář, který pochází z Alžírska a žije ve Francii. Do Alžírska naposledy cestoval v srpnu 2019. 5. května tento muž v rozhovoru pro francouzská média uvedl, že v 17 hodin dne 27. prosince se rozhodl jet přímo na pohotovostní oddělení nemocnice Jeana Verdièra. Musel jít okamžitě k lékaři, protože se cítil špatně, bolelo ho na hrudi a měl krátký dech. Doktor řekl, že infekce je velmi závažná, ale nesdělil žádné definitivní závěry, pouze že je to velmi vážné. Když mu řekli, že to na 100 % byl zápal plic způsobený novým koronavirem, byl ohromen.

Potvrzení diagnózy tohoto pacienta posunulo výskyt potvrzených případů zápalu plic způsobeného novým koronavirem ve Francii téměř o měsíc před původně oznámené datum 24. ledna roku 2020. Lékaři z nemocnice uvedli, že zatím není možné potvrdit, kdy a kde byl pacient infikován novým koronavirem, takže nelze říct, zda je tento muž první pacient nového koronaviru ve Francii. Profesor Cohen vyzval nemocnice v jiných částech Francie, aby také provedly zpětné testování vzorků pacientů s neznámým zápalem plic z minulé zimy.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28371 )


Vygenerováno za:0.0604 sec,0.0444 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:865,064B