Novinka:Holandský král se omluvil za svojí babičku a její chování za 2. světové války. O utrpení Židů ve vysílání za války mluvila jen 3 krát
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pátek 08 květen 2020 - 06:36:05

Holandský král Willem-Alexander se omluvil za chování své babičky královny Wilhelminy za 2. světové války. Ta během 48 rozhlasových vysílání z londýnského exilu zmínila utrpení Židů pouze 3 krát. Podle krále projevila vůči židovskému utrpení necitlivost. Královna Wilhelmina vládla 58 let (1890 – 1948) a byla zatím nejdéle panující holandským monarchou.

Provokatér by se mohl ptát, zda to nebylo tím, že královna tehdy považovala holandské Židy za holandské občany a když se obracela k celému národu, tak se obracela i k nim. Ale to dnes není ta správná interpretace dějin a přístup k vyvoleným menšinám. Dnes se přece oficiálně musí připomínat především utrpení 6 milionů židovských obětí, 27 milionů Rusů a dalších národů bývalého SSSR, nebo 3 miliony Poláků jsou vedle toho přece naprosto bezvýznamné ztráty. Na ty ruské oběti druhé světové války je dnes dokonce dovoleno plivat. Jako by mezi těmi mrtvými byl nějaký rozdíl? Nezaslouží si snad všichni stejnou úctu?

Dutchman, Randstad

Zdroj: Česká věcTato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28386 )


Vygenerováno za:0.0524 sec,0.0290 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:860,864B