Novinka:„My to jen tak nepřejdeme.“ V Rusku se rozhořčili nad příspěvkem Bílého domu o válce
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 10 květen 2020 - 05:59:56

Rusko nikomu nedovolí zapomenout na pravdu o roli Sovětského svazu ve vítězství nad fašismem, prohlásil v sobotu ruský velvyslanec ve Spojených státech Anatolij Antonov.

„Dnes se ne každému líbí naše vítězství. Někteří chtějí přezkoumat hodiny historie, ale nikomu nedovolíme, aby na ně zapomněl,“ řekl v gratulačním videu.

V předvečer administrativa Bílého domu zveřejnila na sociálních sítích video, kde je zachyceno položení věnců k památníku obětí z druhé světové války. Akce se zúčastnili americký prezident Donald Trump a jeho manželka Melania. Ve videu však zaznělo, že nacisté utrpěli porážku jenom od USA a Velké Británie, Sovětský svaz tak nebyl zmíněn.

Předtím ruský velvyslanec také okomentoval dezinformační kampaň ve Spojených státech a řadě dalších zemí, kdy dochází k pokusům snížit roli Sovětského svazu ve vítězství nad nacistickým Německem nebo dokonce tvrzením, že SSSR rozpoutal druhou světovou válku.

„Nedokážu si ani představit, jak mohou lidé dnes říkat taková rouhavá slova, kdy vědí, že sovětský národ přišel (během války, pozn. red.) o 27 milionů lidí. Věřím, že bychom neměli mlčet. Měli bychom o tom mluvit, ale mluvit klidně, s argumentací, abychom objasnili obyčejnému Američanovi, obyčejným lidem v Evropě, že to byl sovětský voják, který osvobodil Evropu, ubránil nezávislost Evropy a Sovětského svazu,“ uvedl diplomat.

Ruské úřady dříve opakovaně upozorňovaly na to, že některé evropské země se snaží přepisovat historii. Prezident RF Vladimir Putin také poznamenával, že Ruská federace je povinna zachovat pravdu o Velké vlastenecké válce a odolat pokusům falšovat její historii.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov ze své strany upozorňoval na to, že pokusy o šíření a použití lživých informací o roli SSSR ve druhé světové válce budou pokračovat. Podle něj to má za cíl oslabit postavení Ruska na mezinárodní scéně.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Ct6e

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28404 )


Vygenerováno za:0.0369 sec,0.0219 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:864,344B