Novinka:„Lidi, šetřete! Bude hůř.“ Kalousek vidí ekonomickou budoucnost vlasti černě
(Kategorie: Z domova)
Napsal tk
Úterý 19 květen 2020 - 04:25:25

Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) v rozhovoru vyzval české občany, aby se uchýlili k menšímu konzumu a začali šetřit na horší časy. Nikdo neví, kdo přijde o zaměstnání, myslí si.

„Lidé jsou v jiné situaci než stát. (…) Na stát nepřijde exekutor tak snadno. Na lidi přijde exekutor velmi snadno. Dnes skončil nouzový stav, ale začíná poměrně vážná ekonomická krize. Jsem přesvědčen, že na konci druhého kvartálu uvidíme více než dvouciferný propad našeho hospodářství. A žádná rodina neví, kdo přijde o zaměstnání. Nevíme, jak dlouho to bude trvat. Neměli bychom utrácet za hlouposti,“ uvedl v rozhovoru pro Seznam zprávy Miroslav Kalousek.

„Mít doma nějakou minimální rezervu na opravdu špatnou chvíli, která může přijít, je opravdu rozumné rodinné hospodaření. Proto lidi nabádám, ať myslí na to, že může být ještě podstatně hůř než teď,“ uvedl a dodal, aby se lidé nespoléhali výhradně na stát, že jim ve složité situaci dokáže pomoci.

„Můj apel byl na rozvážnost rodinného rozpočtu, který musí počítat s tím, že může být v následujících měsících výrazně hůře,“ zmínil.

Oproti rodinám si Česká republika může půjčit, aby přežila aktuální ekonomickou situaci spojenou s příchodem koronaviru.

„Stát je v jiné situaci než rodina. Ten si může půjčit. Taky si půjčí, půjčí si hodně. Teď je důležité na co. Důležité je, aby to byly jednorázové impulzy do ekonomiky a aby byly účinné,“ řekl Miroslav Kalousek a varoval před přílišným zadlužováním státu.

Upozornil také na to, že podle jeho názoru stát nevytvářel v předchozích letech finanční rezervy.

Kalousek také prohlásil, že státní pomoc pro podnikatele je příliš pomalá. „Ty firmy, malé a střední, potřebovaly likviditu okamžitě,“ uvedl a dodal, že pomalost státní pomoci může vést k tomu, že již bude příliš pozdě.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Cy7MTato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28494 )


Vygenerováno za:0.0811 sec,0.0509 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,848B