Novinka:Splňte požadavek! Prezident USA dal WHO ultimátum
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Úterý 19 květen 2020 - 12:15:05

Washington zcela zastaví financování Světové zdravotnické organizace a prošetří otázku svého členství, neuskuteční-li tato organizace v průběhu 30 dnů reformy, o něž žádají USA, uvádí se v dopise amerického prezidenta Donalda Trumpa řediteli WHO Tedrosi Adhanomu Ghebreyesusovi.

Podle slov šéfa Bílého domu provedla jeho administrativa vyšetření podle jeho názoru neúspěšného reagování WHO na pandemii koronaviru.

„Tato kontrola potvrdila četné vážné obavy, které jsem vyslovil v posledním měsíci, a zjistila i další věci, na něž by musela WHO reagovat, zejména znepokojivý nedostatek nezávislosti této organizace na Číně,“ uvádí se v Trumpově dopisu, které zveřejnil na svém Twitteru.

Prezident USA žádá, aby WHO „dosáhla značného zlepšení“, mj. „projevila nezávislost na Číně“.

„Je jasné, že vaše systematické chyby a organizační chyby při reagování na pandemii svět stály mimořádně draze,“ zdůrazňuje se v dopise.

Trump rovněž podotýká, že už začal projednávat s WHO otázku reformování této organizace.

V dubnu prezident USA oznámil pozastavení financování WHO a obvinil ji z nedostatečně pohotového reagování na epidemii koronaviru a z opožděného informování veřejnosti.

Kritika zazněla na pozadí složité situace s koronavirem v USA, které jsou na prvním místě na světě jak v počtu onemocnění, tak i v počtu úmrtí, a také na pozadí obvinění samotného prezidenta z toho, že příliš pozdě zavedl opatření nezbytná pro boj s pandemií. Ve Washingtonu vyhrožují Číně sankcemi za to, že údajně na počátku epidemie neposkytovala všechny informace, které měla. Peking obvinění důrazně popřel.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CyG3Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28501 )


Vygenerováno za:0.0987 sec,0.0637 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,976B